طراحي سايت واکنش گرا

  • از اسکرول کردن انطباقي Parallax Scrolling استفاده کنيد

اين نوع اسکرول کردن نوعي افکت در طراحي سايت است که ميان پس زمينه و محتواي داخل آن فاصله اي فرضي ديده ميشود و وقتي صفحه اسکرول ميشود تصوير پس زمينه با اختلاف از محتوا حرکت ميکند. در واقع به يک صفحه دوبعدي حس سه بعدي بودن مي‌دهد. آموزش انجام اين تکنيک در مقاله اي جداگانه در سايت قرار داده ميشود.

  • به روز رساني

اگر شما خود به تنهايي در حال طراحي سايت هستيد، پس به روز رساني هاي بعدي آن مسئله اي ندارد، اما اگر فقط براي طراحي برنامه ريزي ميکنيد و بعد شخص ديگري بايد آن را طراحي کند، بايد براي نفرات بعد از خود دستورالعملي گذاشته يا درون کادري در کنار کدها يادداشتي بگذاريد تا نفرات بعد متوجه شوند شما چه کار انجام داده ايد. اين کار ايجاد آپديت يا تغييرات را براي آنها آسانتر مي کند.

  • استفاده از متون را در گوشي هاي همراه محدود کنيد

فقط از چيزهايي که لازم استفاده کنيد تا اينکه سعي کنيد سايت دسکتاپ خود را مجددا براي گوشي هاي همراه طراحي کنيد. اين کار فقط باعث ميشود يک سايت با اسکرول طولاني در موبايل داشته باشيد که به از دست دادن بازديدکنندگانتان منجر شود.

  • از مزاياي استانداردهاي طراحي گوگل استفاده کنيد

بهتر است از پيشنهادات گوگل در هنگام طراحي سايت براي گوشي هاي همراه استفاده کنيد. اينگونه ميابيد که چه چيزهايي نياز داريد تا سايت شما سرعت بارگذاري بالايي داشته باشد.

  • قطعه ها و تمپليت هاي کدها را تست کنيد

کامپوننت هايي که استفاده کرده ايد را قبل از بارگذاري تست کنيد تا با کاهش تصادفي کارايي سايتتان مواجه نشويد.

  • براي چارچوب ها ابزار بسازيد

يک راه سريع طراحي سايت واکنش گرا ساخت يک سايت با استفاده از قالبهاي آماده موجود و استفاده از ابزارهايي براي کاستومايز کردن آن قالب ميباشد. اين کار به ميزان زيادي در وقت شما صرفه جويي کرده و ديگر لازم نيست يک قالب را از اول طراحي کنيد.

  • طراحي پاک داشته باشيد

اين کار بخصوص درباره طراحي سايت ريپانسيو مورد اهميت ميباشد. مطمئن شويد که از تمامي عناصر غير ضروري در طراحي سايت اجتناب کرده ايد. اين کار سرعت بارگذاري صفحه را افزايش مي دهد.

در نهايت بايد گفت که در طراحي سايت ريسپانسيو و واکنش گرا کارايي تمام ماجرا است. با توجه به عواملي نظير کدنويسي دقيق، کامپوننتهاي قالب آزمايشي، عکسهاي بهينه شده و غيره، همه اينها موجب طراحي سايتهايي ميشوند که به سرعت بارگذاري شده و به خوبي کار ميکنند.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس