هيچ چيز به اندازه آپديت شدن الگوريتمهاي گوگل موجب گيج شدن و نگراني صاحبان سايت و سئوكارها نميشود. به نظر ميرسد آنها منتظر ميمانند تا شما هر چه داريد رو كنيد و بعد آپديتي ايجاد كنند كه همه چيز را تغيير دهد.

تعدادي ابزار رايگان و پولي وجود دارد كه ميتوانند به گونه اي كه گوگل به سايت شما نگاه ميكند، نگاه كرده و آن را بررسي كنند. استفاده از اين ابزارها براي سايت شما بسيار حياتي هستند زيرا به شما امكان ميدهند كه روي عناصر سايت خود كه براي گوگل اهميت دارد تمركز بيشتري داشته باشيد. در اين مقاله به 10 سايت در اين زمينه اشاره ميكنيم.

  • Google Webmaster Tools (رايگان)

شايد بهترين راه براي فهميدن روشي كه گوگل به سايت شما نگاه ميكند پرسيدن از خود گوگل باشد. ابزار وبمستر گوگل منبعي است كه اساس جستجوي گوگل را توضيح ميدهد.

  • Check My Links (رايگان)

براي اطمينان از اينكه لينكهاي سايت شما اعم از داخلي يا خارجي به درستي كار ميكنند از اين ابزار استفاده كنيد. اين ابزار چك كننده لينكهاي شكسته به طراح سايت امكان انجام اصلاحات لازم را ميدهد. اين ابزار لينكهاي خوب را با رنگ سبز و لينكهاي شكسته را با رنگ قرمز در صفحه مشخص كرده و يافتن لينكهايي را كه ديگر فعال نيستند آسان ميكند.

  • Moz Pro Tools (30 روز آزمايشي رايگان)

ابزار موز حرفه اي به صورت يك ابزار تمام عيار براي افزايش رتبه جستجوي كسب و كار شما عمل ميكند. مجموعه ابزارهاي موز منابعي را براي اعضاي سايت خود تامين ميكند كه آنها براي تشخيص فرصتهاي سئو، رشد شاخصها، ساخت گزارشات و بهينه كردن تمامي فعاليتهاي خود به آن نياز دارند.

  • SEO Report Card (رايگان)

اين سايت به شما امكان آناليز وب سايتتان را ميدهد تا تعيين كنيد كه سايتتان چگونه در برابر رقبايتان برتري بيابد. گزارشات اين سايت شامل آناليز كننده رنك و رتبه كه رتبه سايت شما را با توجه به كلمه كليدي كه برايش تعيين ميكنيد نزد گوگل، ياهو و بينگ نشان ميدهد، لينك سازي كه تعداد لينكهاي شما را در سايتهاي ديگر نشان ميدهد، آناليز درون سايتي كه نگاهي به ميزان موفقيت شما در تركيب كلمات كليديتان در سايتتان مي اندازد، دسترسي سايت كه روي زمان بارگذاري سايت و ميزان دسترسي كرولرها يا ربات هاي خزنده گوگل به سايت شما تمركز دارد، سنجش اعتماد كه ميزان اعتبار سايت شما را اندازه گيري ميكند و ميزان ايندكس كه نشان ميدهد چه تعداد صفحه از سايت شما در موتورهاي جستجو ايندكس شده اند.

  • HubSpot's Website Grader (رايگان)

وب سايت گرابر يك ابزار آنلاين است كه گزارشاتي را بر مبناي ميزان كارايي، مطابقت با موبايل، امنيت و سئوي سايت ارائه ميدهد.

  • Woorank (14 روز آزمايشي رايگان)

اين ابزار يك آناليز عمقي از سايت به عمل آورده و با توجه به ابتكارات سئوي به كار رفته كنوني، شبكه هاي اجتماعي، ميزان مفيد بودن و كارايي سايت و از اين قبيل، فرصتهايي براي بهينه سازي و ارتقاي سئوي سايت ارائه ميكند.

  • Screaming Frog SEO Spider(نسخه محدود رايگان و نسخه نامحدود سالي 160 دلار)

اين ابزار در سايتي كه شما به او ميدهيد ميخزد، لينكها را از نظر سئو امتحان ميكند و ايرادات احتمالي سايت شما را به شما ميگويد. بسيار مناسب سايتهاي بزرگ و با صفحات بسيار ميباشد.

  • Found's SEO Audit Tool (رايگان)

 اين ابزار به درد سئوكاراني ميخورد كه به دنبال اشتباهات عمومي سئوي سايتشان ميباشند. سايت را از نظر تكنيك و محتوا و لينكهاي خارجي بررسي كرده و ايرادات آن را مشخص ميكند.

  • Remove'em(شروع قيمت از 99 دلار در ماه)

 لينكهاي خارجي (بك لينك) نامرغوب سايت را شناسايي و ليستي از اطلاعات دومين آنها را به شما ميدهد تا براي حذف آنها اقدامات لازم را انجام دهيد.

  • Varvy's SEO Overview Tool (رايگان)

اين ابزار اطلاعات متعددي پيرامون وضعيت سئوي سايت شما از قبيل طول دامنه، لينك ها، سئوي عكس، تعداد صفحات و كامنتهاي فعال در شبكه هاي اجتماعي، سرعت صفحه و ... ارائه ميدهد.

 

چنانچه تا به حال به اين موضوع كه گوگل چگونه به سايت شما نگاه ميكند توجهي نداشته ايد، وقت آن است كه با استفاده از ابزارهاي ليست شده در اين نوشتار اين كار را شروع كنيد و شانس سايت خود را براي نمايش در رتبه هاي بالاي موتورهاي جستجو بالا ببريد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس