هيچ چيز به اندازه آپديت شدن الگوريتمهاي گوگل موجب گيج شدن و نگراني صاحبان سايت و سئوکارها نميشود. به نظر ميرسد آنها منتظر ميمانند تا شما هر چه داريد رو کنيد و بعد آپديتي ايجاد کنند که همه چيز را تغيير دهد.

تعدادي ابزار رايگان و پولي وجود دارد که ميتوانند به گونه اي که گوگل به سايت شما نگاه ميکند، نگاه کرده و آن را بررسي کنند. استفاده از اين ابزارها براي سايت شما بسيار حياتي هستند زيرا به شما امکان ميدهند که روي عناصر سايت خود که براي گوگل اهميت دارد تمرکز بيشتري داشته باشيد. در اين مقاله به 10 سايت در اين زمينه اشاره ميکنيم.

  • Google Webmaster Tools (رايگان)

شايد بهترين راه براي فهميدن روشي که گوگل به سايت شما نگاه ميکند پرسيدن از خود گوگل باشد. ابزار وبمستر گوگل منبعي است که اساس جستجوي گوگل را توضيح ميدهد.

  • Check My Links (رايگان)

براي اطمينان از اينکه لينکهاي سايت شما اعم از داخلي يا خارجي به درستي کار ميکنند از اين ابزار استفاده کنيد. اين ابزار چک کننده لينکهاي شکسته به طراح سايت امکان انجام اصلاحات لازم را ميدهد. اين ابزار لينکهاي خوب را با رنگ سبز و لينکهاي شکسته را با رنگ قرمز در صفحه مشخص کرده و يافتن لينکهايي را که ديگر فعال نيستند آسان ميکند.

  • Moz Pro Tools (30 روز آزمايشي رايگان)

ابزار موز حرفه اي به صورت يک ابزار تمام عيار براي افزايش رتبه جستجوي کسب و کار شما عمل ميکند. مجموعه ابزارهاي موز منابعي را براي اعضاي سايت خود تامين ميکند که آنها براي تشخيص فرصتهاي سئو، رشد شاخصها، ساخت گزارشات و بهينه کردن تمامي فعاليتهاي خود به آن نياز دارند.

  • SEO Report Card (رايگان)

اين سايت به شما امکان آناليز وب سايتتان را ميدهد تا تعيين کنيد که سايتتان چگونه در برابر رقبايتان برتري بيابد. گزارشات اين سايت شامل آناليز کننده رنک و رتبه که رتبه سايت شما را با توجه به کلمه کليدي که برايش تعيين ميکنيد نزد گوگل، ياهو و بينگ نشان ميدهد، لينک سازي که تعداد لينکهاي شما را در سايتهاي ديگر نشان ميدهد، آناليز درون سايتي که نگاهي به ميزان موفقيت شما در ترکيب کلمات کليديتان در سايتتان مي اندازد، دسترسي سايت که روي زمان بارگذاري سايت و ميزان دسترسي کرولرها يا ربات هاي خزنده گوگل به سايت شما تمرکز دارد، سنجش اعتماد که ميزان اعتبار سايت شما را اندازه گيري ميکند و ميزان ايندکس که نشان ميدهد چه تعداد صفحه از سايت شما در موتورهاي جستجو ايندکس شده اند.

  • HubSpot's Website Grader (رايگان)

وب سايت گرابر يک ابزار آنلاين است که گزارشاتي را بر مبناي ميزان کارايي، مطابقت با موبايل، امنيت و سئوي سايت ارائه ميدهد.

  • Woorank (14 روز آزمايشي رايگان)

اين ابزار يک آناليز عمقي از سايت به عمل آورده و با توجه به ابتکارات سئوي به کار رفته کنوني، شبکه هاي اجتماعي، ميزان مفيد بودن و کارايي سايت و از اين قبيل، فرصتهايي براي بهينه سازي و ارتقاي سئوي سايت ارائه ميکند.

  • Screaming Frog SEO Spider(نسخه محدود رايگان و نسخه نامحدود سالي 160 دلار)

اين ابزار در سايتي که شما به او ميدهيد ميخزد، لينکها را از نظر سئو امتحان ميکند و ايرادات احتمالي سايت شما را به شما ميگويد. بسيار مناسب سايتهاي بزرگ و با صفحات بسيار ميباشد.

  • Found's SEO Audit Tool (رايگان)

 اين ابزار به درد سئوکاراني ميخورد که به دنبال اشتباهات عمومي سئوي سايتشان ميباشند. سايت را از نظر تکنيک و محتوا و لينکهاي خارجي بررسي کرده و ايرادات آن را مشخص ميکند.

  • Remove'em(شروع قيمت از 99 دلار در ماه)

 لينکهاي خارجي (بک لينک) نامرغوب سايت را شناسايي و ليستي از اطلاعات دومين آنها را به شما ميدهد تا براي حذف آنها اقدامات لازم را انجام دهيد.

  • Varvy's SEO Overview Tool (رايگان)

اين ابزار اطلاعات متعددي پيرامون وضعيت سئوي سايت شما از قبيل طول دامنه، لينک ها، سئوي عکس، تعداد صفحات و کامنتهاي فعال در شبکه هاي اجتماعي، سرعت صفحه و ... ارائه ميدهد.

 

چنانچه تا به حال به اين موضوع که گوگل چگونه به سايت شما نگاه ميکند توجهي نداشته ايد، وقت آن است که با استفاده از ابزارهاي ليست شده در اين نوشتار اين کار را شروع کنيد و شانس سايت خود را براي نمايش در رتبه هاي بالاي موتورهاي جستجو بالا ببريد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس