Good-SEO-Optimized-Article

در سال 2015 سئو رنكينگ بالاي گوگل به ميزان زيادي به محتواي سايت و كيفيت آن بستگي دارد. اما هنوز هم شمار زيادي از مردم هستند كه نميدانند چگونه مطلبي بنويسند كه خوانندگان را درگير خود كند. در اين مقاله به 7 نكته براي نوشتن يك مقاله مناسب سئو اشاره مي‌كنيم:

  • انتخاب موضوع

در زمان انتخاب موضوع خود كلمات كليدي و رقابت در جستجوها را به فراموشي بسپاريد و دقيقا درباره عنواني كه براي مقاله گذاشته ايد بنويسيد. مطلبي بنويسيد كه از ديدگاه خواننده تان جذاب بوده و او را وادار به ادامه مطالعه كند. به خاطر داشته باشيد كه براي خواننده هاي سايتتان بنويسيد نه موتورهاي جستجو.

به هيچ عنوان در نوشته هايتان طعمه گذاري نكنيد! اين كار را ميتوانيد در تگ متاي توضيحات يا ديسكريپشن انجام دهيد. شايد اين موضوع عجيب باشد اما به خاطر سئوي درون سايتي، بايد از كلمات تمام كننده تا ميتوانيد كمتر استفاده كنيد.

  • جريان كلمات و ساختار محتوا

به خاطر داشته باشيد كه هدف اصلي نوشتن يك مقاله عالي درگير كردن خوانندگان است. براي ساختار مقاله خود به اين ترتيب عمل كنيد: 1- عنوان اصلي مقاله، جذاب و حاوي كلمه كليدي مورد نظر؛ 2- يك توضيح مختصر از مقاله كه به خواننده نشان دهد قرار است چه چيز بخواند؛ 3- عنوان دوم داراي كلمه كليدي ديگر؛ متن اصلي مقاله كه قرار است خواننده را درگير خود كند، حداقل از 300 كلمه تشكيل شده باشد و كلمه كليدي با چگالي مناسب در آن وجود داشته باشد؛ 4- نتيجه گيري و چند خط كوتاه كه خلاصه اي از آنچه خوانده شد به همراه آنچه قرار است در آينده در اختيار خواننده قرار گيرد درج مي‌شود.

متن نبايد خيلي طولاني شود تا نرخ فرار از سايت يا bounce rate خواننده را افزايش ندهد، مگر اينكه كاملا جذاب يا آموزشي پر فايده باشد كه خواننده را مجبور به خواندن كامل آن كند. بهتر است عكس و ويدئو به فراخور مطلب در ميان آن گنجانده شود.

  • محتواي مورد علاقه نمايه سازي معنايي نهفته LSI

روش پر كردن متن از كلمات كليدي ديگر جواب نميدهد و شما را دچار پنالتي گوگل ميكند. امروزه ربات هاي گوگل از سيستم Latent Semantic Indexing يا نمايه سازي معنايي نهفته! استفاده مي كنند. يعني كلماتي نظير "و" ، "به" ، "اما" و غيره را حذف ميكنند و بعد مقاله را آناليز كرده تا موضوع آن را بفهمند. اگر شما متني پيرامون طراحي سايت بنويسيد، مثلا يك آموزش درباره استفاده از بوت استرپ در طراحي سايت بنويسيد، به راحتي توسط گوگل به عنوان يك متن مفيد در زمينه آموزش طراحي سايت شناخته شده و با همين كلمه كليدي رتبه بندي ميگردد.

  • براي موضوعاتتان تحقيقات ساده به عمل آوريد

اكثر اوقات بيشتر وقتمان به جاي نوشتن مقاله صرف تحقيق درباره آن مي شود. براي همين از نوشتن درباره موضوعي كه اطلاعاتي درباره آن نداريم متنفريم! اگر هم چنين كاري را انجام دهيم قطعا به آن موضوع علاقه زيادي داشته ايم. بهتر است براي نوشتن خودمان را خيلي خسته نكنيم و موضوعاتي ساده تر پيدا كنيم و در ضمن به منابعي دسترسي داشته باشيم كه تقريبا درباره هر چيز در آنها مطلب پيدا مي شود.

  • به زبان ساده بنويسيد

اگر تمام نكات گفته شده در بالا را در مقاله خود رعايت كرديد و هنوز هم خوانندگان مقاله شما را تا آخر نميخوانند، احتمالا به اين علت است كه متن شما بيش از حد علمي و حرفه اي و ثقيل است. به خاطر داشته باشيد كه بسياري از كاربران اينترنت هنوز دبيرستاني بوده يا در سالهاي اول دانشگاه به سر ميبرند. آنها حتي با ديدن يك فرمول در ميان متن هم آن را تخصصي فرض كرده و نميخوانند!

اگر امتياز رتبه بندي شما پايين است، به اين علت نيست كه مطالب شما بي ارزش و بد هستند بلكه به اين خاطر است كه تعداد كمي از بازديدكنندگان را به خود جذب ميكنند. پس لازم است مطالب شما به قدري ساده باشد كه در عين فايده و جذابيت داشتن بتواند توجه قشر وسيعي از خوانندگان را به خود جلب كند.

  • استفاده از عكس

اين مورد را در شماره 2 نيز عنوان كرديم اما باز هم تكرار ميكنيم كه به نوشته هايتان عكس اضافه كنيد. البته نه يك عكس ساده بلكه عكسهاي حرفه اي و جالب توجه. اين عكسها به راحتي موجب درگير شدن خوانندگان ميگردند. در اينجا چند سايت براي يافتن عكسهاي زيبا و حرفه اي پيشنهاد ميگردد.

Stocksnap

Death to the Stock Photo

Unsplash

  • محتواي كلاه سياه

به هيچ عنوان از متون ديگران براي سايت خود استفاده نكنيد. اگر واقعا ميخواهيد سئوي حرفه اي روي سايتتان انجام دهيد، دست به كار شده و براي خود مطالب اختصاصي بنويسيد. اگر به ترجمه مقالات وارد هستيد از مقالات زبان اصلي كمك بگيريد. به هر حال استفاده از مطالب ديگران علاوه بر نقض قانون كپي رايت موجب جريمه شدن سايت شما توسط الگوريتم پنگوئن گوگل نيز مي شود.

به هر حال اثر بك لينك در سئوي سايت كمرنگ شده و تاثير مطالب مفيد و اختصاصي و خواننده پسند بسيار زياد. اگر ميخواهيد براي سايت خود خدمات سئو انجام دهيد بايد با روش نوشتن مقالات جذاب آشنا شده و تمرين كنيد تا خود بتوانيد محتواي خوب و سئو پسند براي سايتتان بنويسيد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس