ويژگي هاي نرم افزار crm

در گذشته نه چندان دور، در سال 85 يعني كمتر از 10 سال پيش، مديريت ارتباط با مشتري يا CRM موضوعي ناشناخته در كشور محسوب ميشد. در اينترنت فقط يك مقاله به زبان فارسي وجود داشت و ترجمه مقالات انگليسي هم به علت عدم آشنايي با اصطلاحات آن كاري دشوار بود. در آن زمان تيم تحقيق و توسعه شركت به سامان پيشرو تلاشي پيوسته براي توليد نرم افزاري كه در آن نيازهاي شركتها و موسسات به علم مديريت ارتباط با مشتريان مرتفع گردد آغاز نمود. پس از تحقيقات بسيار و تحليل هاي نرم افزاري گسترده، سرانجام در سال 88 اين شركت اولين نسخه نرم افزار CRM را به بازار عرضه كرد. كار توليد اين نرم افزار در همانجا به پايان نرسيد، بلكه علاوه بر اضافه نمودن امكانات جديد با توجه به نيازسنجي مشتريان خريدار اين نرم افزار، اقداماتي در جهت ايجاد ارتباط ميان نرم افزارهاي مالي موجود و نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري نيز انجام گرفت كه منجر به ارائه محصولي جديد و بي همتا به بازار گرديد. در حال حاضر نرم افزار CRM پيشرو تنها نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان است كه پس از تبديل مشتري بالقوه به مشتري دائمي، كار را ادامه داده و ثبت هايي نظير فاكتور فروش و خريد، چك و پول نقد، رسيد و حواله انبار و در نهايت صدور سند حسابداري را انجام ميدهد.

در ادامه به چند ويژگي يك نرم افزار CRM كاربردي اشاره ميگردد:

  • سهولت كار با نرم افزار: همه نرم افزارهاي مالي و اداري بايد كاربرپسند (user friendly) بوده و با فعاليت هاي روزانه شركت هماهنگ باشند. اگر نرم افزار پيچيده بوده و كار با آن سخت باشد علاوه بر آسيب هاي جدي كه به كار كارمندان وارد مي آورد سرمايه استفاده شده براي خريد نرم افزار را نيز به هدر ميدهد. تمام امكانات نرم افزار CRM پيشرو روي دسكتاپ و در جلوي چشم كاربران بوده و ارتباط بين فرمها با ايجاد روال هاي كاري به خوبي قابل تشخيص ميباشد.
  • تحليل كاري در نرم افزار: براي كار با يك نرم افزار تنها ورود اطلاعات كافي نيست. نرم افزار بايد بتواند اين داده هاي وارد شده را تحليل كرده و در موقع مناسب، گزارشات يا آلارم هاي مناسب به كاربر و رئيس بالا دست او بدهد. در CRM بايد اطلاعات مشتريان وارد شده به درستي طبقه بندي شده تا كاربر برنامه بتواند اهداف و استراتژي هاي مختلف خود را با توجه به اين طبقه بندي در نرم افزار پياده كرده و به نتيجه مورد نظر خود حصول پيدا كند. تارگت گذاري در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان اصل اول به حساب مي آيد و بايد به كاربر اجازه تعريف و رسيدن به آن تارگت داده شود.
  • انطباق نرم افزار با نيازهاي سازمان: براي تمام كارها نميتوان به تيم فروش متكي بود. نرم افزار CRM بايد با توجه به نيازهاي شركت خود به تيم فروش كمك كند تا فرصت هاي جديد براي فروش كالا و ارائه خدمات ايجاد شده و نقاطي كه نياز به مشتري جديد در آن ها احساس مي شود شناسايي گردد. پگيري فروش از جمله مسائل مهم در هر شركتي است كه ممكن است حتي حرفه اي ترين فروشنده ها هم آن را به خوبي انجام ندهند. نرم افزار CRM بايد بتواند مطابق با روال سازماني شركت فروشنده ها را در امر پيگيري و به ثمر رساندن فروش ياري نموده و با داشتن قابليت شخصي سازي بتواند كاربران مختلف را در خود هندل نمايد.
  • امكان استفاده از نرم افزار از راه دور: از فرصت هاي فروش بايد در همه جا و هر زماني استفاده بهينه نمود. به اين منظور بايد بتوان در هر موقعيتي براي اتصال به نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري دسترسي داشت. مثلا از طريق اتصال كامپيوتر شخصي شما به سرور مركزي، از طريق سايت اينترنت، از طريق گوشي تلفن همراه و هر شي ارتباطي كه امروزه از آن استفاده مي شود. يك نرم افزار CRM تحت وب مي تواند نيازهاي شما را در اين زمينه به خوبي برطرف كند.
  • ارتباط قوي و همه جانبه با مشتري: براي تبديل فرصتهاي فروش به فروش قطعي و مشتريان بالقوه به مشتريان دائمي بايد از هر گونه راه ارتباطي با ايشان استفاده نمود. ارسال فكس، ايميل و پيامك در بازه هاي زماني يا زمان خاص به صورت اتوماتيك از سيستم CRM راه حلي است كه در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري پيشرو تعبيه گرديده است.
  • نحوه پشتيباني نرم افزار: با توجه به وسعت كاري كه امروزه در شركت ها و موسسات شاهد آن هستيم، ديگر پشتيباني به صورت تلفني به طور كامل جوابگوي مشتريان نميباشد و پشتيباني حضوري نيز چه از نظر زماني و چه از نظر ريالي مقرون به صرفه نمي باشد. براي اين موضوع، پشتيباني با ارسال تيكت از طريق خود نرم افزار و يا ارسال ايميل و يا چت كردن آنلاين با مشتري و ارتباط با سيستم او از طريق نرم افزار تيم ويور در شركت پيشرو به انواع پشتيباني افزوده گرديده است.

نرم افزارهاي مالي و اداري هم براي سهولت كار و هم براي تجميع اطلاعات در يك سيستم و مرتب سازي آن ها و اخذ گزارشات مورد نياز در هر لحظه تهيه مي شود. نرم افزار بايد كليه امكانات مورد نياز كاربران را داشته باشد و نيز كار را سخت تر نكند و همچنين امكان اضافه نمودن امكانات جديد به آن وجود داشته باشد. شركت به سامان پيشرو همچنان در راستاي تكميل نرم افزار خود از خريدارانش نيازسنجي نموده و امكانات جديد در نرم افزار ايجاد ميكند.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس