ويژگي هاي نرم افزار crm

در گذشته نه چندان دور، در سال 85 يعني کمتر از 10 سال پيش، مديريت ارتباط با مشتري يا CRM موضوعي ناشناخته در کشور محسوب ميشد. در اينترنت فقط يک مقاله به زبان فارسي وجود داشت و ترجمه مقالات انگليسي هم به علت عدم آشنايي با اصطلاحات آن کاري دشوار بود. در آن زمان تيم تحقيق و توسعه شرکت به سامان پيشرو تلاشي پيوسته براي توليد نرم افزاري که در آن نيازهاي شرکتها و موسسات به علم مديريت ارتباط با مشتريان مرتفع گردد آغاز نمود. پس از تحقيقات بسيار و تحليل هاي نرم افزاري گسترده، سرانجام در سال 88 اين شرکت اولين نسخه نرم افزار CRM را به بازار عرضه کرد. کار توليد اين نرم افزار در همانجا به پايان نرسيد، بلکه علاوه بر اضافه نمودن امکانات جديد با توجه به نيازسنجي مشتريان خريدار اين نرم افزار، اقداماتي در جهت ايجاد ارتباط ميان نرم افزارهاي مالي موجود و نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري نيز انجام گرفت که منجر به ارائه محصولي جديد و بي همتا به بازار گرديد. در حال حاضر نرم افزار CRM پيشرو تنها نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان است که پس از تبديل مشتري بالقوه به مشتري دائمي، کار را ادامه داده و ثبت هايي نظير فاکتور فروش و خريد، چک و پول نقد، رسيد و حواله انبار و در نهايت صدور سند حسابداري را انجام ميدهد.

در ادامه به چند ويژگي يک نرم افزار CRM کاربردي اشاره ميگردد:

  • سهولت کار با نرم افزار: همه نرم افزارهاي مالي و اداري بايد کاربرپسند (user friendly) بوده و با فعاليت هاي روزانه شرکت هماهنگ باشند. اگر نرم افزار پيچيده بوده و کار با آن سخت باشد علاوه بر آسيب هاي جدي که به کار کارمندان وارد مي آورد سرمايه استفاده شده براي خريد نرم افزار را نيز به هدر ميدهد. تمام امکانات نرم افزار CRM پيشرو روي دسکتاپ و در جلوي چشم کاربران بوده و ارتباط بين فرمها با ايجاد روال هاي کاري به خوبي قابل تشخيص ميباشد.
  • تحليل کاري در نرم افزار: براي کار با يک نرم افزار تنها ورود اطلاعات کافي نيست. نرم افزار بايد بتواند اين داده هاي وارد شده را تحليل کرده و در موقع مناسب، گزارشات يا آلارم هاي مناسب به کاربر و رئيس بالا دست او بدهد. در CRM بايد اطلاعات مشتريان وارد شده به درستي طبقه بندي شده تا کاربر برنامه بتواند اهداف و استراتژي هاي مختلف خود را با توجه به اين طبقه بندي در نرم افزار پياده کرده و به نتيجه مورد نظر خود حصول پيدا کند. تارگت گذاري در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان اصل اول به حساب مي آيد و بايد به کاربر اجازه تعريف و رسيدن به آن تارگت داده شود.
  • انطباق نرم افزار با نيازهاي سازمان: براي تمام کارها نميتوان به تيم فروش متکي بود. نرم افزار CRM بايد با توجه به نيازهاي شرکت خود به تيم فروش کمک کند تا فرصت هاي جديد براي فروش کالا و ارائه خدمات ايجاد شده و نقاطي که نياز به مشتري جديد در آن ها احساس مي شود شناسايي گردد. پگيري فروش از جمله مسائل مهم در هر شرکتي است که ممکن است حتي حرفه اي ترين فروشنده ها هم آن را به خوبي انجام ندهند. نرم افزار CRM بايد بتواند مطابق با روال سازماني شرکت فروشنده ها را در امر پيگيري و به ثمر رساندن فروش ياري نموده و با داشتن قابليت شخصي سازي بتواند کاربران مختلف را در خود هندل نمايد.
  • امکان استفاده از نرم افزار از راه دور: از فرصت هاي فروش بايد در همه جا و هر زماني استفاده بهينه نمود. به اين منظور بايد بتوان در هر موقعيتي براي اتصال به نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري دسترسي داشت. مثلا از طريق اتصال کامپيوتر شخصي شما به سرور مرکزي، از طريق سايت اينترنت، از طريق گوشي تلفن همراه و هر شي ارتباطي که امروزه از آن استفاده مي شود. يک نرم افزار CRM تحت وب مي تواند نيازهاي شما را در اين زمينه به خوبي برطرف کند.
  • ارتباط قوي و همه جانبه با مشتري: براي تبديل فرصتهاي فروش به فروش قطعي و مشتريان بالقوه به مشتريان دائمي بايد از هر گونه راه ارتباطي با ايشان استفاده نمود. ارسال فکس، ايميل و پيامک در بازه هاي زماني يا زمان خاص به صورت اتوماتيک از سيستم CRM راه حلي است که در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري پيشرو تعبيه گرديده است.
  • نحوه پشتيباني نرم افزار: با توجه به وسعت کاري که امروزه در شرکت ها و موسسات شاهد آن هستيم، ديگر پشتيباني به صورت تلفني به طور کامل جوابگوي مشتريان نميباشد و پشتيباني حضوري نيز چه از نظر زماني و چه از نظر ريالي مقرون به صرفه نمي باشد. براي اين موضوع، پشتيباني با ارسال تيکت از طريق خود نرم افزار و يا ارسال ايميل و يا چت کردن آنلاين با مشتري و ارتباط با سيستم او از طريق نرم افزار تيم ويور در شرکت پيشرو به انواع پشتيباني افزوده گرديده است.

نرم افزارهاي مالي و اداري هم براي سهولت کار و هم براي تجميع اطلاعات در يک سيستم و مرتب سازي آن ها و اخذ گزارشات مورد نياز در هر لحظه تهيه مي شود. نرم افزار بايد کليه امکانات مورد نياز کاربران را داشته باشد و نيز کار را سخت تر نکند و همچنين امکان اضافه نمودن امکانات جديد به آن وجود داشته باشد. شرکت به سامان پيشرو همچنان در راستاي تکميل نرم افزار خود از خريدارانش نيازسنجي نموده و امکانات جديد در نرم افزار ايجاد ميکند.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس