ارتقاي طراحي سايت

وب سايت خود را چگونه طراحي کنيد، استفاده (يا عدم استفاده) از چه رنگ بندي، فونت و عکسي ضامن موفقيت سايت شما (نرخ فرار از سايت پايين و نرخ تسعير بالا) در برابر شکست آن (رها سازي بالاي سايت و خريد کم) مي باشد؟ در اين نوشتار به چندين نکته در اين زمينه اشاره ميکنيم:

  • يک لوگوي حرفه اي و زيبا داشته باشيد و آن را به صفحه اول سايت خود لينک کنيد. لوگوي شما مهمترين بخش برند و اعتبار شما ميباشد لذا اطمينان حاصل کنيد که در قسمت برجسته اي از سايتتان قرار دارد. از عکسي با رزولوشن بالا استفاده کرده و آن را در بالاي سمت چپ صفحاتتان قرار دهيد. همچنين آن را به صفحه اول لينک دهيد که بازديدکنندگانتان به راحتي براي برگشتن به صفحه اصلي از آن استفاده کنند.
  • از جهت يابي و نويگيشن بصري استفاده نماييد. جهت يابي اصلي سايت معمولا به صورت يک منو بار افقي در بالاي سايت طراحي ميشود. پيشنهاد ميشود جهت يابي ثانويه اي زير منوي اصلي يا در حاشيه سمت چپ سايت ايجاد کنيد که داراي شکل باشد. اگر مردم در گشت و گذار در سايت گيج شوند، به جاي پيدا کردن مسير خود سايت را ترک ميکنند. بهتر است لينک هاي کم اهميت يا اطلاعات کوتاه درباره سايتتان را در نوار پاييني سايت قرار دهيد.
  • از شلوغي و درهم برهمي بپرهيزيد. براي نگهداشتن بازديدکنندگان در سايتتان از پر کردن سايت با جلوه هاي بصري نظير عکس، گرافيک، گيفهاي متحرک و ... که چشمان کاربر را از قسمتهاي مهم صفحه باز ميدارند خودداري کنيد. همچنين پاراگراف ها را کوتاه کرده و از اضافه گويي و پراکنده نگاري پرهيز کنيد.
  • براي بازديدکنندگان زمان تنفس تعبيه کنيد. ايجاد فواصل کافي بين پاراگراف ها و عکس ها به بازديدکننده اجازه تنفس داده و توانايي او را براي جذب همه خصوصيات سايت شما افزايش مي دهد. کنترل فضاهاي سفيد در چارچوب سايت تمرکز کاربران را روي محتوا قرار مي دهد و نرخ بازگشت به سايت را افزايش ميدهد.
  • از رنگ ها استفاده استراتژيک کنيد. استفاده از گروهي از رنگ هاي طبيعي در طراحي سايت به سايت شما ظاهري زيبا، مدرن و خاص ميدهد. استفاده از خطوط رنگي کوچک براي سرخطها يا گرافيکهاي کليدي بازديدکننده ها را به قسمتهاي مهم سايت شما هدايت ميکند. همچنين استفاده از رنگهايي که منطبق با لوگوي شما بوده و با ابزارهاي بازاريابي ديگر شما سازگار باشند نيز بسيار مهم است.
  • روي عکاسي خوب و حرفه اي سرمايه گذاري کنيد. بازديدکنندگان سايت مي توانند ظرف چند ثانيه عمومي و عادي بودن عکس ها را متوجه شده و سايت شما را با نااميدي ترک کنند! شرکت شما عادي نيست پس اين موضوع را با عکسهاي خاص و حرفه اي به بازديدکنندگانتان نشان دهيد. داشتن عکسها ضعيف و بي کيفيت بسيار بدتر از نداشتن عکس است. مثلا براي اينکه توجه بيننده را به متن خاص يا دکمه ثبت نام جلب کنيد از عکس شخصي که به آن قسمت نگاه ميکند استفاده کنيد. افراد به صورت آدمها توجه خاصي نشان ميدهند و وقتي ببينند چشمان او به نقطه خاصي نگاه ميکند ناخود آگاه به آن قسمت توجه ميکنند.
  • از فونتهايي استفاده کنيد که در دستگاه ها و مرورگرهاي مختلف قابل خواندن باشد. به هنگام انتخاب فونت به خاطر داشته باشيد که مردم فقط از طريق لپ تاپ به سايت شما نگاه نميکنند بلکه ممکن است از نمايشگرهاي کوچکتر، موبايل يا تبلت نيز وارد آن شده باشند. فونتهاي درشت ممکن است در مانيتور کامپيوتر به خوبي خوانده شوند اما در موبايل اندازه مناسبي نداشته باشند.
  • هر صفحه را به مانند يک صفحه اصلي طراحي کنيد. بسياري از وب سايتها طراحي اي دارند که کاربر را از طريق صفحه اصلي وارد سايت کرده و در آن ميگرداند. اما ممکن است بازديدکنندگاني هم باشند که از طريق صفحه غير اصلي وارد سايت شوند. براي همين بايد سايت را به گونه اي طراحي کنيد که بازديدکننده وارد هر صفحه اي که شد به اطلاعات و هدف اصلي سايت دسترسي داشته باشد.

آوردن بازديدکننده به سايت اصل مهمي است اما نگه داشتن او در سايت و جلب کردن توجه او به هدفي که به خاطر آن سايت طراحي کرده اي مهم تر است. لذا بايد طراحي سايت ما به گونه اي باشد که بازديدکننده در آن احساس راحتي کرده و آنچه را به دنبال آن ميگردد به راحتي پيدا کند.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس