ارتقاي طراحي سايت

وب سايت خود را چگونه طراحي كنيد، استفاده (يا عدم استفاده) از چه رنگ بندي، فونت و عكسي ضامن موفقيت سايت شما (نرخ فرار از سايت پايين و نرخ تسعير بالا) در برابر شكست آن (رها سازي بالاي سايت و خريد كم) مي باشد؟ در اين نوشتار به چندين نكته در اين زمينه اشاره ميكنيم:

  • يك لوگوي حرفه اي و زيبا داشته باشيد و آن را به صفحه اول سايت خود لينك كنيد. لوگوي شما مهمترين بخش برند و اعتبار شما ميباشد لذا اطمينان حاصل كنيد كه در قسمت برجسته اي از سايتتان قرار دارد. از عكسي با رزولوشن بالا استفاده كرده و آن را در بالاي سمت چپ صفحاتتان قرار دهيد. همچنين آن را به صفحه اول لينك دهيد كه بازديدكنندگانتان به راحتي براي برگشتن به صفحه اصلي از آن استفاده كنند.
  • از جهت يابي و نويگيشن بصري استفاده نماييد. جهت يابي اصلي سايت معمولا به صورت يك منو بار افقي در بالاي سايت طراحي ميشود. پيشنهاد ميشود جهت يابي ثانويه اي زير منوي اصلي يا در حاشيه سمت چپ سايت ايجاد كنيد كه داراي شكل باشد. اگر مردم در گشت و گذار در سايت گيج شوند، به جاي پيدا كردن مسير خود سايت را ترك ميكنند. بهتر است لينك هاي كم اهميت يا اطلاعات كوتاه درباره سايتتان را در نوار پاييني سايت قرار دهيد.
  • از شلوغي و درهم برهمي بپرهيزيد. براي نگهداشتن بازديدكنندگان در سايتتان از پر كردن سايت با جلوه هاي بصري نظير عكس، گرافيك، گيفهاي متحرك و ... كه چشمان كاربر را از قسمتهاي مهم صفحه باز ميدارند خودداري كنيد. همچنين پاراگراف ها را كوتاه كرده و از اضافه گويي و پراكنده نگاري پرهيز كنيد.
  • براي بازديدكنندگان زمان تنفس تعبيه كنيد. ايجاد فواصل كافي بين پاراگراف ها و عكس ها به بازديدكننده اجازه تنفس داده و توانايي او را براي جذب همه خصوصيات سايت شما افزايش مي دهد. كنترل فضاهاي سفيد در چارچوب سايت تمركز كاربران را روي محتوا قرار مي دهد و نرخ بازگشت به سايت را افزايش ميدهد.
  • از رنگ ها استفاده استراتژيك كنيد. استفاده از گروهي از رنگ هاي طبيعي در طراحي سايت به سايت شما ظاهري زيبا، مدرن و خاص ميدهد. استفاده از خطوط رنگي كوچك براي سرخطها يا گرافيكهاي كليدي بازديدكننده ها را به قسمتهاي مهم سايت شما هدايت ميكند. همچنين استفاده از رنگهايي كه منطبق با لوگوي شما بوده و با ابزارهاي بازاريابي ديگر شما سازگار باشند نيز بسيار مهم است.
  • روي عكاسي خوب و حرفه اي سرمايه گذاري كنيد. بازديدكنندگان سايت مي توانند ظرف چند ثانيه عمومي و عادي بودن عكس ها را متوجه شده و سايت شما را با نااميدي ترك كنند! شركت شما عادي نيست پس اين موضوع را با عكسهاي خاص و حرفه اي به بازديدكنندگانتان نشان دهيد. داشتن عكسها ضعيف و بي كيفيت بسيار بدتر از نداشتن عكس است. مثلا براي اينكه توجه بيننده را به متن خاص يا دكمه ثبت نام جلب كنيد از عكس شخصي كه به آن قسمت نگاه ميكند استفاده كنيد. افراد به صورت آدمها توجه خاصي نشان ميدهند و وقتي ببينند چشمان او به نقطه خاصي نگاه ميكند ناخود آگاه به آن قسمت توجه ميكنند.
  • از فونتهايي استفاده كنيد كه در دستگاه ها و مرورگرهاي مختلف قابل خواندن باشد. به هنگام انتخاب فونت به خاطر داشته باشيد كه مردم فقط از طريق لپ تاپ به سايت شما نگاه نميكنند بلكه ممكن است از نمايشگرهاي كوچكتر، موبايل يا تبلت نيز وارد آن شده باشند. فونتهاي درشت ممكن است در مانيتور كامپيوتر به خوبي خوانده شوند اما در موبايل اندازه مناسبي نداشته باشند.
  • هر صفحه را به مانند يك صفحه اصلي طراحي كنيد. بسياري از وب سايتها طراحي اي دارند كه كاربر را از طريق صفحه اصلي وارد سايت كرده و در آن ميگرداند. اما ممكن است بازديدكنندگاني هم باشند كه از طريق صفحه غير اصلي وارد سايت شوند. براي همين بايد سايت را به گونه اي طراحي كنيد كه بازديدكننده وارد هر صفحه اي كه شد به اطلاعات و هدف اصلي سايت دسترسي داشته باشد.

آوردن بازديدكننده به سايت اصل مهمي است اما نگه داشتن او در سايت و جلب كردن توجه او به هدفي كه به خاطر آن سايت طراحي كرده اي مهم تر است. لذا بايد طراحي سايت ما به گونه اي باشد كه بازديدكننده در آن احساس راحتي كرده و آنچه را به دنبال آن ميگردد به راحتي پيدا كند.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس