لوگوي جديد گوگل

شايد شما هم با باز کردن سايت گوگل از ديدن لوگوي جديد اين شرکت متعجب شده باشيد. موضوع اين است که شرکت گوگل پس از راه اندازي شرکت مادري به نام "آلفابت" به نيت راه اندازي يک هولدينگ بزرگ، و ايجاد تغييرات وسيع و بزرگ در ساختار خود لوگوي خود را نيز به شيوه اي جديد طراحي کرده است.

اين لوگو هم مانند قبلي ها از همان حروف کلمه Google تشکيل شده است اما در آن فونت به sans-serif تغيير کرده و رنگ هاي آن هم لطيف تر و نرم تر شده اند. اين لوگو به نسبت لوگوهاي قبلي مدرن تر و پوياتر بوده و و حروف آن خواناتر ميباشد. در ضمن سرعت بارگذاري آن نيز سريع تر شده که به نظر به خاطر همان هدف فراهم کردن اينترنت براي نقاط محروم مي باشد و همچنين شباهت زيادي به لوگوي شرکت آلفابت نيز دارد.

به دنبال اين تغييرات ايجاد شده در لوگوي گوگل، حرف g در گوشه سمت چپ مروگر کروم نيز به G 4 رنگ سبز، آبي، زرد و قرمز تغيير يافته است. اين تغيير قرار است در تمامي محصولات اين شرکت مانند گوگل پلاس، نقشه گوگل، اکانتهاي گوگل و ... اعمال شود. در ظاهر صفحه و نوار ابزار جستجوي گوگل نيز استفاده بيشتر از اين 4 رنگ و ساده تر شدن عناصر گرافيکي ديده مي شود و فضاي جستجو نيز وسيع تر شده است.

گوگل در حال حاضر مجموعه وسيعي از خدمات شامل نرم افزارها، سرويس ها و سايت ها را به دنيا عرضه ميدارد و به جرات ميتوان گفت که نقش بسيار مهمي در زندگي تکنولوژيکي افراد دارد و بدون سرويس هاي آن به سختي ميتوان به اينترنت و فن آوري آن دسترسي داشت. گوگل گفته است که هدفش از طراحي اين لوگوي جديد اين است که بتواند آن را در تمامي سرويس ها و ابزارهاي خود به نحو مناسبي نمايش دهد.

لوگوي جديد گوگل

 





مقالات مرتبط :

درخواست تماس