لوگوي جديد گوگل

شايد شما هم با باز كردن سايت گوگل از ديدن لوگوي جديد اين شركت متعجب شده باشيد. موضوع اين است كه شركت گوگل پس از راه اندازي شركت مادري به نام "آلفابت" به نيت راه اندازي يك هولدينگ بزرگ، و ايجاد تغييرات وسيع و بزرگ در ساختار خود لوگوي خود را نيز به شيوه اي جديد طراحي كرده است.

اين لوگو هم مانند قبلي ها از همان حروف كلمه Google تشكيل شده است اما در آن فونت به sans-serif تغيير كرده و رنگ هاي آن هم لطيف تر و نرم تر شده اند. اين لوگو به نسبت لوگوهاي قبلي مدرن تر و پوياتر بوده و و حروف آن خواناتر ميباشد. در ضمن سرعت بارگذاري آن نيز سريع تر شده كه به نظر به خاطر همان هدف فراهم كردن اينترنت براي نقاط محروم مي باشد و همچنين شباهت زيادي به لوگوي شركت آلفابت نيز دارد.

به دنبال اين تغييرات ايجاد شده در لوگوي گوگل، حرف g در گوشه سمت چپ مروگر كروم نيز به G 4 رنگ سبز، آبي، زرد و قرمز تغيير يافته است. اين تغيير قرار است در تمامي محصولات اين شركت مانند گوگل پلاس، نقشه گوگل، اكانتهاي گوگل و ... اعمال شود. در ظاهر صفحه و نوار ابزار جستجوي گوگل نيز استفاده بيشتر از اين 4 رنگ و ساده تر شدن عناصر گرافيكي ديده مي شود و فضاي جستجو نيز وسيع تر شده است.

گوگل در حال حاضر مجموعه وسيعي از خدمات شامل نرم افزارها، سرويس ها و سايت ها را به دنيا عرضه ميدارد و به جرات ميتوان گفت كه نقش بسيار مهمي در زندگي تكنولوژيكي افراد دارد و بدون سرويس هاي آن به سختي ميتوان به اينترنت و فن آوري آن دسترسي داشت. گوگل گفته است كه هدفش از طراحي اين لوگوي جديد اين است كه بتواند آن را در تمامي سرويس ها و ابزارهاي خود به نحو مناسبي نمايش دهد.

لوگوي جديد گوگل

 

مقالات مرتبط :

درخواست تماس