فروشگاه اينترنتي

براي بالا بردن نرخ بازاريابي اينترنتي و در نتيجه افزايش فروش محصولات يک شرکت از طريق اينترنت، طراحي يک فروشگاه اينترنتي اصولي و سازمان يافته و جذاب از اهميت بالايي برخوردار است. فروشگاه اينترنتي بايد بتواند علاوه بر جذب بازديدکننده، او را تشويق به گشت و گذار بيشتر در سايت و در نهايت خريد آنلاين کند.

مهمترين موضوع در طراحي سايت فروشگاهي، طبقه بندي درست محصولات، وارد کردن توضيحات کامل و مورد نياز مشتري پيرامون آن، درج کليه امکانات محصول و قرار دادن عکسي خيره کننده جهت جلب کردن نگاه مشتري به خود مي باشد. قرار دادن فيلدي جهت پرسش و پاسخ و درج نظر کاربران ميتواند مصرف کننده را به اتخاذ تصميم محکمتري براي خريد محصول سوق دهد. همچنين قرار دادن امکان مقايسه چند محصول در کنار هم نيز به راحتي مشتري در خريد خود کمک شاياني مي کند.

براي طراحي سايت خود از رنگ هايي استفاده کنيد که به کاربر آرامش داده و او را براي مشاهده دقيق محصولات و خريد نهايي ترغيب کند. ترکيب رنگي سفيد و بنفش براي سايت محصولات آرايشي، سفيد و سبز براي محصولات باغباني، زرد و آبي براي سايت فروش محصولات کودکانه و ... پيشنهاد مي گردد. روي هم رفته هر چه رنگ سايت و رنگ محصولات داخل آن با هم هماهنگي داشته باشند ميزان رغبت بازديدکننده براي خريد بيشتر مي شود.

خريد آنلاين

سادگي براي طراحي هر سايتي بسيار مهم است. اين موضوع درباره طراحي فروشگاه اينترنتي به مراتب مهمتر مي باشد. در صفحه اول سايت ميتوانيد ليستي از چند کالاي مناسب خود از نظر کيفيت و قيمت را به نمايش بگذاريد. مراحل خريد را آسان کرده و آن را محدود به چند کليک کنيد. اين موضوع را در فرم ثبت نام سايت نيز در نظر بگيريد. معمولا قسمت وسط و ستون سمت راست سايت بيشتر به چشم کاربر مي آيد. از اين دو قسمت براي معرفي محصولات و اطلاع رساني پيرامون تخفيفات احتمالي و فروش هاي ويژه جهت جلب نظر کاربري که تازه وارد سايتتان شده استفاده کنيد.

صفحه اصلي هر سايت مهمترين صفحه آن محسوب مي شود. اصولا بازديدکننده از طريق اين صفحه وارد فروشگاه اينترنتي مي شود. لذا اين صفحه را بايد به گونه اي طراحي نمود که کاربر را به خوبي و سادگي به صفحه محصولات هدايت کند. آيکن سبد خريد ميتواند در گوشه سمت راست بالاي تمامي صفحات باشد که با کليک روي آن پيش فاکتوري از کالاهاي انتخاب شده به همراه قيمت آن به مشتري نشان دهد. يکي از تفاوت هاي فروشگاه اينترنتي با سايت هاي ديگر همين قسمت سبد خريد است که ماهيت محاسباتي دارد و برنامه نويسي خاصي را مي طلبد. لذا طراحي اين قسمت نياز به تجربه و دانش برنامه نويسي دارد.

 

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس