فروشگاه اينترنتي

براي بالا بردن نرخ بازاريابي اينترنتي و در نتيجه افزايش فروش محصولات يك شركت از طريق اينترنت، طراحي يك فروشگاه اينترنتي اصولي و سازمان يافته و جذاب از اهميت بالايي برخوردار است. فروشگاه اينترنتي بايد بتواند علاوه بر جذب بازديدكننده، او را تشويق به گشت و گذار بيشتر در سايت و در نهايت خريد آنلاين كند.

مهمترين موضوع در طراحي سايت فروشگاهي، طبقه بندي درست محصولات، وارد كردن توضيحات كامل و مورد نياز مشتري پيرامون آن، درج كليه امكانات محصول و قرار دادن عكسي خيره كننده جهت جلب كردن نگاه مشتري به خود مي باشد. قرار دادن فيلدي جهت پرسش و پاسخ و درج نظر كاربران ميتواند مصرف كننده را به اتخاذ تصميم محكمتري براي خريد محصول سوق دهد. همچنين قرار دادن امكان مقايسه چند محصول در كنار هم نيز به راحتي مشتري در خريد خود كمك شاياني مي كند.

براي طراحي سايت خود از رنگ هايي استفاده كنيد كه به كاربر آرامش داده و او را براي مشاهده دقيق محصولات و خريد نهايي ترغيب كند. تركيب رنگي سفيد و بنفش براي سايت محصولات آرايشي، سفيد و سبز براي محصولات باغباني، زرد و آبي براي سايت فروش محصولات كودكانه و ... پيشنهاد مي گردد. روي هم رفته هر چه رنگ سايت و رنگ محصولات داخل آن با هم هماهنگي داشته باشند ميزان رغبت بازديدكننده براي خريد بيشتر مي شود.

خريد آنلاين

سادگي براي طراحي هر سايتي بسيار مهم است. اين موضوع درباره طراحي فروشگاه اينترنتي به مراتب مهمتر مي باشد. در صفحه اول سايت ميتوانيد ليستي از چند كالاي مناسب خود از نظر كيفيت و قيمت را به نمايش بگذاريد. مراحل خريد را آسان كرده و آن را محدود به چند كليك كنيد. اين موضوع را در فرم ثبت نام سايت نيز در نظر بگيريد. معمولا قسمت وسط و ستون سمت راست سايت بيشتر به چشم كاربر مي آيد. از اين دو قسمت براي معرفي محصولات و اطلاع رساني پيرامون تخفيفات احتمالي و فروش هاي ويژه جهت جلب نظر كاربري كه تازه وارد سايتتان شده استفاده كنيد.

صفحه اصلي هر سايت مهمترين صفحه آن محسوب مي شود. اصولا بازديدكننده از طريق اين صفحه وارد فروشگاه اينترنتي مي شود. لذا اين صفحه را بايد به گونه اي طراحي نمود كه كاربر را به خوبي و سادگي به صفحه محصولات هدايت كند. آيكن سبد خريد ميتواند در گوشه سمت راست بالاي تمامي صفحات باشد كه با كليك روي آن پيش فاكتوري از كالاهاي انتخاب شده به همراه قيمت آن به مشتري نشان دهد. يكي از تفاوت هاي فروشگاه اينترنتي با سايت هاي ديگر همين قسمت سبد خريد است كه ماهيت محاسباتي دارد و برنامه نويسي خاصي را مي طلبد. لذا طراحي اين قسمت نياز به تجربه و دانش برنامه نويسي دارد.

 

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس