روش خوشحال کردن گوگل

 • محتواي اصل و غير کپي و منحصر به فرد

در مقالات قبلي همين سايت بارها و بارها به اين جمله اشاره شده است و شايد از نظر خوانندگان ديگر کاملا کليشه‌اي و تکراري شده باشد، اما واقعيت اين است که اصلي‌ترين روش براي قرار گرفتن در جايگاه‌هاي بالاي گوگل و به دست آوردن بازديدکننده زياد از آن، داشتن محتواي با کيفيت بالا، اصل و منحصر به فرد در سايت شما مي‌باشد. اين کار مسلما بيشتر زمان را از شما خواهد گرفت، اما به جرات مي‌توان گفت که براي انجام سئو بهتر است 70 درصد وقت خود را به توليد محتوا و 30 درصد آن را به کارهاي ديگر بپردازيد. براي انجام اين مورد ميتوانيد به مقاله 7مورد که بايد در هنگام نوشتن متن براي سئوي سايت بدانيد مراجعه کنيد.

 • محتواي درگيرکننده

انتشار مطلب اصل و منحصر به فرد مرحله اول کار است اما به تنهايي کافي نيست. مطالب شما بايد بتوانند خوانندگان خود را جذب کرده و وادار به پيگيري کردن آنها کنند. مثلا زير مطالبتان کامنت گذاشته يا آن ها را لايک و پلاس کنند. در حال حاضر سيگنال‌هاي شبکه هاي اجتماعي در رتبه‌بندي گوگل از اهميت بيشتري نسبت به گذشته برخوردار گشته اند. ضمن اينکه ميان دو صفحه داراي يک موضوع که بر سر يک کلمه کليدي با هم رقابت مي‌کنند، مسلما آن صفحه‌اي در رتبه بالاتري قرار ميگيرد که داراي لايک و کامنت بيشتري باشد. زيرا اين موضوع نشان مي‌دهد که آن صفحه و مطلب مورد رضايت بيشتر خوانندگان قرار گرفته است و هدف موتورهاي جستجو علي الخصوص گوگل هم قراردادن وب سايتهايي در صدر نتايجشان است که براي کاربران مفيدتر و کاربردي تر باشد. خواندن مقاله 6 راه براي افزودن شبکه هاي اجتماعي به طراحي سايت به شما توصيه مي گردد.

 • عناوين و توضيحات خوب و کاربردي

اگر يک چيز باشد که گوگل هربار هنگام صحبت پيرامون سئو به آن اشاره کند، اهميت وجود عنوان و توضيحات (title & description) مناسب در صفحه وب مي باشد.

موارد زير بايد براي انتخاب عنوان و توضيحات رعايت شود:

 • طول عنوان بايد کمتر از 70 کاراکتر باشد.
 • طول توضيحات بايد کمتر از 160 کاراکتر باشد.
 • عنوان و توضيحات هر صفحه از سايت شما بايد منحصر به فرد و غير تکراري باشند.
 • نيازي به پر کردن عنوان يا توضيحات از کلمه کليدي نيست.

اگر نياز به جذب مشتري به صورت لوکال و محلي مي باشيد، حتما بايد عنوان و توضيحات سايت خود را براي سئوي محلي بهينه کنيد.

 • تخصصي بودن مطالب

اين موضوع باز هم به کيفيت محتوا مربوط مي شود، اما اگر در زمينه‌اي تخصص داريد حتما اين موضوع را در سايت خود منعکس کنيد. گوگل به دنبال منبع قابل اطميناني مي گردد و اگر زمينه حرفه‌اي و تجربيات شما را درباره موضوعي متخصص نشان دهند، حتما بايد آنها را در سايتتان نمايش دهيد.

لازم است بدانيد که اينترنت ديگر ناشناس نمي باشد بنابراين بايد نشان دهيد که چه کسي هستيد، چه کاري انجام ميدهيد و چرا خوانندگان يا مشتري‌ها يا دنبال کنندگان شما بايد به شما اعتماد کنند. اگر بتوانيد مردم را مجاب به اعتماد به خود کنيد، گوگل نيز به شما اعتماد خواهد کرد.

 • براي سئوي درون سايتي خود امتياز 100 بگيريد

"سئوي درون سايتي" يک عبارت است براي توضيح آنچه بايد درون خود سايت انجام گيرد تا براي موتورهاي جستجو بهينه شود. داشتن يک وب سايت بهينه شده براي سئو سخت نيست و اولين چيزي است که لازم است در هنگام برآورد حضور خود در اينترنت انجام دهيد. سئوي درون سايتي بيش از آنچه تصور مي‌شود اهميت دارد و پيش از تبليغات سايت، اين اطمينان حاصل مي شود که وب سايت شما داراي فونداسيون و پايه هاي بسيار قوي مي باشد.

 • هرگز دستور العمل هاي وبمستر گوگل را نقض نکنيد

با وجود اينکه گوگل سعي دارد به وب مسترها و صاحبان سايتها به هنگام نقض دستور العمل هاي خود از طريق وبمستر گوگل فيدبک ارسال نمايد، بهتر است کلا اين دستور العمل ها را نقض نکنيد. تجربه نشان ميدهد که نقض دستور العمل هاي وب مستر زماني رخ ميدهد که يا وب مستر با اين دستورالعمل ها آشنايي نداشته باشد، يا اينکه آن ها را بداند اما با باور اينکه آن راه نقض کننده ميتواند ترافيک بيشتري وارد سايتش کند به انجام آن اقدام کند. حتما سعي کنيد دستورالعملهاي گوگل وب مستر را بدانيد و هيچگاه آن ها را نقض نکنيد.

 • وب سايت خود را به روز نگه داريد

گوگل بيشتر از هر موتور جستجوي ديگري به سايتهاي با محتواي تازه و به روز علاقه دارد. با قرارداد مطالب منحصر به فرد و غير تکراري در دوره‌هاي خاص به گوگل يک دليل ديگر براي متفاوت شمردن سايت شما از ديگر رقبايتان بدهيد. تازگي محتوا يکي از فاکتورهاي اصلي سئوي گوگل است. اينکه هر چند وقت يکبار سايتتان را آپديت کنيد بستگي به ميزان رقابت و نوع محتوا دارد. مثلا اگر وب سايتي پيرامون لپ تاپ داريد بايد مدام جديدترين مدل ها را قرار داده و پيرامون آنها بحث نماييد تا به گوگل نشان دهيد که با جديدترين آپديت ها در اين زمينه هماهنگ ميباشيد.

براي کسب اطلاعات بيشتر مقاله هر چند وقت يک بار براي سئو محتواي جديد در سايت انتشار دهيم؟ را مطالعه کنيد.

 • لينک سازي را فراموش کنيد

هر زمان که با مشتري پيرامون سئو صحبت مي شود يک سوال همواره پرسيده مي شود: چه زماني لينک سازي را شروع کنيم؟ جواب اين است: لينک سازي را فراموش کنيد. لينک سازي روشي قديمي و منسوخ مي باشد و در حال حاضر به خصوص پس از آپديت هاي الگوريتم هاي گوگل در سال 2015 کمکي به افزايش رنکينگ وب سايت شما نميکند بلکه حتي اثرات مخرب آن نيز بيشتر مي باشد.

البته هنوز هم لينک به يک سايت جزء اصلي ترين فاکتورهاي سئوي گوگل مي باشد اما لينک هاي طبيعي و نه آنچه به صورت دستي ساخته مي شود. لينک هاي طبيعي توسط صاحبان سايتها براي راهنمايي خوانندگانشان براي دسترسي به اطلاعات بيشتر قرار داده مي‌شود. اما قرار دادن مطلب در يک سايت بي کيفيت يا تبادل لينک يا خريد لينک از سايتهاي ديگر بي‌فايده و حتي مضر خواهد بود.

 • در شبکه هاي اجتماعي سايت را تبليغ کنيد

با وجود اينکه گوگل هيچ گاه به طور رسمي صحبت از تاثير شبکه هاي اجتماعي روي افزايش رنکينگ نکرده است، اما بارها پيشنهاد کرده که يکي از راه‌هاي تبليغ و پروموت يک سايت از طريق شبکه هاي اجتماعي مي‌باشد. در ضمن فعاليت در شبکه هاي اجتماعي منجر به درگير شدن بازديدکنندگان با سايت و مطالب شما مي‌شود و طبيعتا موجب افزايش بازديدکننده و به دست آوردن لينک هاي طبيعي مي گردد.

نتيجه آنکه چنانچه قصد داريد جايگاه سايت خود را در موتورهاي جستجوگر بالا ببريد تا بازديد کننده بيشتري از اين موتورها دريافت کنيد، با دقت مطالب بالا را مطالعه کرده و آن ها را انجام دهيد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس