روش خوشحال كردن گوگل

 • محتواي اصل و غير كپي و منحصر به فرد

در مقالات قبلي همين سايت بارها و بارها به اين جمله اشاره شده است و شايد از نظر خوانندگان ديگر كاملا كليشه‌اي و تكراري شده باشد، اما واقعيت اين است كه اصلي‌ترين روش براي قرار گرفتن در جايگاه‌هاي بالاي گوگل و به دست آوردن بازديدكننده زياد از آن، داشتن محتواي با كيفيت بالا، اصل و منحصر به فرد در سايت شما مي‌باشد. اين كار مسلما بيشتر زمان را از شما خواهد گرفت، اما به جرات مي‌توان گفت كه براي انجام سئو بهتر است 70 درصد وقت خود را به توليد محتوا و 30 درصد آن را به كارهاي ديگر بپردازيد. براي انجام اين مورد ميتوانيد به مقاله 7مورد كه بايد در هنگام نوشتن متن براي سئوي سايت بدانيد مراجعه كنيد.

 • محتواي درگيركننده

انتشار مطلب اصل و منحصر به فرد مرحله اول كار است اما به تنهايي كافي نيست. مطالب شما بايد بتوانند خوانندگان خود را جذب كرده و وادار به پيگيري كردن آنها كنند. مثلا زير مطالبتان كامنت گذاشته يا آن ها را لايك و پلاس كنند. در حال حاضر سيگنال‌هاي شبكه هاي اجتماعي در رتبه‌بندي گوگل از اهميت بيشتري نسبت به گذشته برخوردار گشته اند. ضمن اينكه ميان دو صفحه داراي يك موضوع كه بر سر يك كلمه كليدي با هم رقابت مي‌كنند، مسلما آن صفحه‌اي در رتبه بالاتري قرار ميگيرد كه داراي لايك و كامنت بيشتري باشد. زيرا اين موضوع نشان مي‌دهد كه آن صفحه و مطلب مورد رضايت بيشتر خوانندگان قرار گرفته است و هدف موتورهاي جستجو علي الخصوص گوگل هم قراردادن وب سايتهايي در صدر نتايجشان است كه براي كاربران مفيدتر و كاربردي تر باشد. خواندن مقاله 6 راه براي افزودن شبكه هاي اجتماعي به طراحي سايت به شما توصيه مي گردد.

 • عناوين و توضيحات خوب و كاربردي

اگر يك چيز باشد كه گوگل هربار هنگام صحبت پيرامون سئو به آن اشاره كند، اهميت وجود عنوان و توضيحات (title & description) مناسب در صفحه وب مي باشد.

موارد زير بايد براي انتخاب عنوان و توضيحات رعايت شود:

 • طول عنوان بايد كمتر از 70 كاراكتر باشد.
 • طول توضيحات بايد كمتر از 160 كاراكتر باشد.
 • عنوان و توضيحات هر صفحه از سايت شما بايد منحصر به فرد و غير تكراري باشند.
 • نيازي به پر كردن عنوان يا توضيحات از كلمه كليدي نيست.

اگر نياز به جذب مشتري به صورت لوكال و محلي مي باشيد، حتما بايد عنوان و توضيحات سايت خود را براي سئوي محلي بهينه كنيد.

 • تخصصي بودن مطالب

اين موضوع باز هم به كيفيت محتوا مربوط مي شود، اما اگر در زمينه‌اي تخصص داريد حتما اين موضوع را در سايت خود منعكس كنيد. گوگل به دنبال منبع قابل اطميناني مي گردد و اگر زمينه حرفه‌اي و تجربيات شما را درباره موضوعي متخصص نشان دهند، حتما بايد آنها را در سايتتان نمايش دهيد.

لازم است بدانيد كه اينترنت ديگر ناشناس نمي باشد بنابراين بايد نشان دهيد كه چه كسي هستيد، چه كاري انجام ميدهيد و چرا خوانندگان يا مشتري‌ها يا دنبال كنندگان شما بايد به شما اعتماد كنند. اگر بتوانيد مردم را مجاب به اعتماد به خود كنيد، گوگل نيز به شما اعتماد خواهد كرد.

 • براي سئوي درون سايتي خود امتياز 100 بگيريد

"سئوي درون سايتي" يك عبارت است براي توضيح آنچه بايد درون خود سايت انجام گيرد تا براي موتورهاي جستجو بهينه شود. داشتن يك وب سايت بهينه شده براي سئو سخت نيست و اولين چيزي است كه لازم است در هنگام برآورد حضور خود در اينترنت انجام دهيد. سئوي درون سايتي بيش از آنچه تصور مي‌شود اهميت دارد و پيش از تبليغات سايت، اين اطمينان حاصل مي شود كه وب سايت شما داراي فونداسيون و پايه هاي بسيار قوي مي باشد.

 • هرگز دستور العمل هاي وبمستر گوگل را نقض نكنيد

با وجود اينكه گوگل سعي دارد به وب مسترها و صاحبان سايتها به هنگام نقض دستور العمل هاي خود از طريق وبمستر گوگل فيدبك ارسال نمايد، بهتر است كلا اين دستور العمل ها را نقض نكنيد. تجربه نشان ميدهد كه نقض دستور العمل هاي وب مستر زماني رخ ميدهد كه يا وب مستر با اين دستورالعمل ها آشنايي نداشته باشد، يا اينكه آن ها را بداند اما با باور اينكه آن راه نقض كننده ميتواند ترافيك بيشتري وارد سايتش كند به انجام آن اقدام كند. حتما سعي كنيد دستورالعملهاي گوگل وب مستر را بدانيد و هيچگاه آن ها را نقض نكنيد.

 • وب سايت خود را به روز نگه داريد

گوگل بيشتر از هر موتور جستجوي ديگري به سايتهاي با محتواي تازه و به روز علاقه دارد. با قرارداد مطالب منحصر به فرد و غير تكراري در دوره‌هاي خاص به گوگل يك دليل ديگر براي متفاوت شمردن سايت شما از ديگر رقبايتان بدهيد. تازگي محتوا يكي از فاكتورهاي اصلي سئوي گوگل است. اينكه هر چند وقت يكبار سايتتان را آپديت كنيد بستگي به ميزان رقابت و نوع محتوا دارد. مثلا اگر وب سايتي پيرامون لپ تاپ داريد بايد مدام جديدترين مدل ها را قرار داده و پيرامون آنها بحث نماييد تا به گوگل نشان دهيد كه با جديدترين آپديت ها در اين زمينه هماهنگ ميباشيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر مقاله هر چند وقت يك بار براي سئو محتواي جديد در سايت انتشار دهيم؟ را مطالعه كنيد.

 • لينك سازي را فراموش كنيد

هر زمان كه با مشتري پيرامون سئو صحبت مي شود يك سوال همواره پرسيده مي شود: چه زماني لينك سازي را شروع كنيم؟ جواب اين است: لينك سازي را فراموش كنيد. لينك سازي روشي قديمي و منسوخ مي باشد و در حال حاضر به خصوص پس از آپديت هاي الگوريتم هاي گوگل در سال 2015 كمكي به افزايش رنكينگ وب سايت شما نميكند بلكه حتي اثرات مخرب آن نيز بيشتر مي باشد.

البته هنوز هم لينك به يك سايت جزء اصلي ترين فاكتورهاي سئوي گوگل مي باشد اما لينك هاي طبيعي و نه آنچه به صورت دستي ساخته مي شود. لينك هاي طبيعي توسط صاحبان سايتها براي راهنمايي خوانندگانشان براي دسترسي به اطلاعات بيشتر قرار داده مي‌شود. اما قرار دادن مطلب در يك سايت بي كيفيت يا تبادل لينك يا خريد لينك از سايتهاي ديگر بي‌فايده و حتي مضر خواهد بود.

 • در شبكه هاي اجتماعي سايت را تبليغ كنيد

با وجود اينكه گوگل هيچ گاه به طور رسمي صحبت از تاثير شبكه هاي اجتماعي روي افزايش رنكينگ نكرده است، اما بارها پيشنهاد كرده كه يكي از راه‌هاي تبليغ و پروموت يك سايت از طريق شبكه هاي اجتماعي مي‌باشد. در ضمن فعاليت در شبكه هاي اجتماعي منجر به درگير شدن بازديدكنندگان با سايت و مطالب شما مي‌شود و طبيعتا موجب افزايش بازديدكننده و به دست آوردن لينك هاي طبيعي مي گردد.

نتيجه آنكه چنانچه قصد داريد جايگاه سايت خود را در موتورهاي جستجوگر بالا ببريد تا بازديد كننده بيشتري از اين موتورها دريافت كنيد، با دقت مطالب بالا را مطالعه كرده و آن ها را انجام دهيد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس