پرسش وپاسخ هاي متداول نرم افزار حسابداري – بخش اول

حسابداري علم جمع‌آوري اطلاعات مالي يك مجموعه (خانه، شركت، موسسه و ...) يا شخص و نگهداري حساب و كتاب آن مي‌باشد. نرم افزار حسابداري يك نوع نرم افزار مالي كاربردي مي‌باشد كه جهت مكانيزه نمودن و رايانه‌اي كردن اين حساب و كتاب‌ها طراحي شده است. نرم افزار حسابداري پيشرو يكي از قوي‌ترين نرم‌افزارهاي مالي موجود در بازار است كه با توجه به قوانين مالي كشور و نحوه كار شركت‌ها و موسسات تجاري و زير نظر مميزين مالياتي طراحي شده و مورد تاييد سازمان امور مالياتي كشور مي‌باشد.

آنچه در اين مقاله نوشته شده است مجموعه‌اي از سوالات كاربران سيستم حسابداري پيشرو مي‌باشد كه در هنگام تماس با پشتيباني پرسيده شده اند.

پاسخ: از منوي تعاريف گزينه "تعريف حساب" مي توان نسبت به درج حساب كل، حساب معين، و حساب معين 2 اقدام نمود. همچنين از گزينه "حساب تفصيلي" مي‌توان تفصيلي ها را تعريف كرد.

پاسخ: از منوي عمليات گزينه "ثبت سند"، پس از ذخيره سند با مشخص نمودن كد يا نام حساب و شرح آرتيكل و مبلغ آن نسبت به ثبت آرتيكل حسابداري اقدام مي‌شود.

  • آيا قادر به ويرايش اطلاعات سند مي‌باشيم؟

پاسخ: بله، تا زماني كه سند تاييد نشده باشد امكان ويرايش تمام اطلاعات آن وجود دارد. چنانچه نخواهيم اطلاعات سندي تغيير كند بايد آن را از طريق دكمه موجود در بالاي سند تاييد كنيم.

  • هنگام ثبت سند ممكن است تاريخ اسناد پس و پيش ثبت گردند. آيا امكان مرتب كردن اين اسناد بر اساس تاريخ وجود دارد؟

پاسخ: در منوي عمليات گزينه "مرتب سازي اسناد مالي" وجود دارد كه ميتواند اسناد را به ترتيب تاريخ و حتي در اسناد با يك تاريخ به ترتيب ساعت درج سند مرتب سازي نمايد.

  • اسناد تاييد شده را چگونه مي‌توان ويرايش نمود؟

پاسخ: در منوي عمليات گزينه تاييد اسناد مالي وجود دارد. از طريق اين گزينه علاوه بر امكان تاييد دسته جمعي كليه اسناد مي‌توان اسناد تاييد شده مورد نظر را باز كرد.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس