پرسش وپاسخ هاي متداول نرم افزار حسابداري – بخش اول

حسابداري علم جمع‌آوري اطلاعات مالي يک مجموعه (خانه، شرکت، موسسه و ...) يا شخص و نگهداري حساب و کتاب آن مي‌باشد. نرم افزار حسابداري يک نوع نرم افزار مالي کاربردي مي‌باشد که جهت مکانيزه نمودن و رايانه‌اي کردن اين حساب و کتاب‌ها طراحي شده است. نرم افزار حسابداري پيشرو يکي از قوي‌ترين نرم‌افزارهاي مالي موجود در بازار است که با توجه به قوانين مالي کشور و نحوه کار شرکت‌ها و موسسات تجاري و زير نظر مميزين مالياتي طراحي شده و مورد تاييد سازمان امور مالياتي کشور مي‌باشد.

آنچه در اين مقاله نوشته شده است مجموعه‌اي از سوالات کاربران سيستم حسابداري پيشرو مي‌باشد که در هنگام تماس با پشتيباني پرسيده شده اند.

پاسخ: از منوي تعاريف گزينه "تعريف حساب" مي توان نسبت به درج حساب کل، حساب معين، و حساب معين 2 اقدام نمود. همچنين از گزينه "حساب تفصيلي" مي‌توان تفصيلي ها را تعريف کرد.

پاسخ: از منوي عمليات گزينه "ثبت سند"، پس از ذخيره سند با مشخص نمودن کد يا نام حساب و شرح آرتيکل و مبلغ آن نسبت به ثبت آرتيکل حسابداري اقدام مي‌شود.

  • آيا قادر به ويرايش اطلاعات سند مي‌باشيم؟

پاسخ: بله، تا زماني که سند تاييد نشده باشد امکان ويرايش تمام اطلاعات آن وجود دارد. چنانچه نخواهيم اطلاعات سندي تغيير کند بايد آن را از طريق دکمه موجود در بالاي سند تاييد کنيم.

  • هنگام ثبت سند ممکن است تاريخ اسناد پس و پيش ثبت گردند. آيا امکان مرتب کردن اين اسناد بر اساس تاريخ وجود دارد؟

پاسخ: در منوي عمليات گزينه "مرتب سازي اسناد مالي" وجود دارد که ميتواند اسناد را به ترتيب تاريخ و حتي در اسناد با يک تاريخ به ترتيب ساعت درج سند مرتب سازي نمايد.

  • اسناد تاييد شده را چگونه مي‌توان ويرايش نمود؟

پاسخ: در منوي عمليات گزينه تاييد اسناد مالي وجود دارد. از طريق اين گزينه علاوه بر امکان تاييد دسته جمعي کليه اسناد مي‌توان اسناد تاييد شده مورد نظر را باز کرد.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس