CRM  يک رويکرد استراتژيک است که در آن درک نياز هاي مشتريان و سعي در انجام آن ها منجر به رضايت مشتريان ميگردد. مشتريان کليد حياتي براي هر کسب و کار و براي کمک به رشد آنها هستند. بنابراين، اجراي برنامه هاي کاربردي CRM يکي از ابزارهاي مهم است که  به مديران و شرکت ها براي افزايش بيش از پيش رضايت و وفاداري مشتريان کمک خواهد کرد. علاوه بر اين، برخي از مزايايي که مشتريان پس از اجراي CRM را تحت تاثير قرار خواهد داد اين مزايا به مشتريان  در جهت استفاده شاد و دلپذير  از امکانات نرم افزار CRM  براي کار با شرکت هايي که محصول و خدمات خود را به آنها ارائه ميکنند کمک خواهد کرد.

 دلايل استفاده از CRM

در اين مطالعه هشت مزيت مهم  CRM مانند بهبود خدمات مشتري ، افزايش خدمات شخصي، پاسخگويي به نيازهاي مشتري، تقسيم بندي مشتريان، بهبود سفارشي سازي بازاريابي، ادغام چند کاناله، صرفه جويي در زمان و بهبود دانش مشتري که براي مشتريان سودمند مي باشد را مورد بررسي قرار ميدهيم. بررسي مطالعات قبلي و شناسايي اين مزايا بر روي مشتريان تاثير مي گذارد. در نتيجه، اين بررسي  به مديران شرکت هاي مختلف به دانستن و شناخت عوامل و مزاياي CRM که براي مشتريان خود قابل توجه است کمک خواهد کرد. بنابراين آنها مي توانند رضايت و حفظ مشتري خود را با توجه بيشتر به اين مزايا افزايش دهند.

 دلايل استفاده از CRM

مشتريان عوامل مهم در هر کسب و کار:

در تمام شرکت ها، مشتريان ثابت و وفادار انتظار سطح بيشتري از شرايط خدمات، معامله مناسب و محصولات سفارشي دارند. پس اين بدان معني است که شرکت ها بايد به روشهاي افزايش وفاداري و اثربخشي درمورد مشتريان آگاه باشند.

 به همين دليل، سيستم هاي CRM مي توانند درتغيير روش برخورد هر شرکت با مشتريان کمک کنند، که نتيجه آن بالا رفتن درآمد شرکت و به دست آوردن سود نهايي بالاتر خواهد بود.

امروزه درسازمان هاي در حال اجراي نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري (CRM) برنامه هاي کاربردي براي رسيدن به يک طيف وسيعي از مزاياي کسب و کار بسيار به آنها کمک خواهد کرد.

علاوه بر اين، پياده سازي CRM به عنوان مجموعه اي از فرآيندها، اطلاعات و ابزار تکنولوژي براي کار، شرکت را قادر به گسترش مديريت ارتباط با مشتري خود مينمايد. و اين يعني بالا بردن توانايي کسب سود و توليد محصولات با کيفيت بالاتر و يا خدمات.

 بر اساس توضيح گارتنر، CRM استراتژي کسب و کار، طراحي و اجرا براي کمک به شرکت ها در جهت دانستن و پيش بيني نيازهاي مشتريان بالقوه و قابل حصول است. کشف، جذب و پيدا کردن مشتريان جديد هدف حياتي از اهداف CRM ميباشد. توجه و مسئوليت پذيري در مورد آن دسته از مشتريان که مشتريان وفادار هستند، جذب دوباره مشتريان قبلي و کاهش هزينه و پول با ارتقاء بازاريابي و خدمات به مشتريان نيز از اهداف CRM هستند. با توجه به گفته هاي واينر "اين انقلاب در مديريت ارتباط با مشتري يک بازار در سراسر جهان براي محصولات و خدمات از 34 ميليارد $ در سال 1999 ايجاد کرده است،که توسط IDC پيش بيني ارتقاء اين عدد به 125 ميليارد $ در سال 2004 گرديده است."

CRM  داراي تاثير بسيار زيادي بر شرکت ها و سازمان ميباشد. برخي از امتيازات و مزاياي روش اجراي CRM که تاثير مستقيم بر مشتريان وجود دارد، رضايت و بهبود حفظ مشتري مي باشد. بررسي و پيدا کردن مزاياي CRM جنبه حياتي از مديريت است. اين منافع به شرکت ها  براي پيدا کردن راهي که باعث افزايش ارتباط موثر با مشتريان و در نهايت سود شرکت است کمک خواهد کرد. برخي مطالعات مزاياي CRM از نظر عملياتي، سازماني، استراتژيک، زيرساخت هاي فناوري و مديريتي است. دراين مطالعه مي خواهيم راهي بيابيم که مزاياي CRM براي مشتريان را در آن نشان بدهيم. از آنجا که مشتريان عنصر کليدي و مهم براي هر سازمان هستند، آنها تاثير بسيار زيادي در ساخت سود و فروش دارند. با توجه به اينکه برخي از اثرات CRM چند بعدي هستند ، هدف از اين مقاله بررسي در مورد مزاياي CRM است. مزاياي CRM بر روي مشتري، بررسي نيازها و گسترش رضايت است که مي تواند تاثير گذارباشد. در مقاله هاي بعدي به منافع CRM براي مشتريان ميپردازيم.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس