در مقاله هايي كه در نوشته هاي قبلي ذكر گرديد دلايل استفاده از CRM به اختصار توضيح داده شد. در اين نوشتار به چند مورد ديگر اشاره ميگردد:

  1. بهبود سفارشي سازي بازاريابي

سفارشي سازي بازاريابي بدان معني است كه، شركت يا سازمان انطباق و تغيير خدمات و يا محصولات خود را بر اساس ارائه يك محصول و يا خدمات منحصر به فرد براي هر مشتري داشته باشد.

 دلايل استفاده از CRM (قسمت چهارم)

با هدف حصول اطمينان از نيازهاي مشتري و الزامات سفارشي ملاقات با مشتريان  توسط سازمان انجام ميپذيرد. شركت ها مي توانند در به دست آوردن اطلاعات در مورد مشتريان به عنوان بهترين منبع جهت افزايش منافع مشتري  و خود سازمان كوشش نموده و در جهت رفع نيازهاي مشتريان خود سرمايه گذاري نموده و سپس محصولات خود را سفارشي بنمايند. علاوه بر اين، ميتوان براي بهبود محصول و يا خدمات براي يك مشتري خاص سفارشي مذاكراتي را با مشتريان برقرار نمود. به عنوان يكي از توانايي هاي CRM، سفارشي سازي خدمات و محصولات يكي از مزاياي CRM براي مشتريان است.

  1. ادغام چند كانال

امروزه، طيف وسيعي از انتخاب مشتريان در كانال هاي مختلف تغيير مي كند و در نتيجه، يك CRM برنده نياز به مديريت موثر تر در روابط مشتري در داخل يك محيط چند رسانه اي دارد.

فن آوري، مشتري بالقوه، و نيروهاي رقابتي براي پشتيباني از عمليات خدمات به مشتريان از برخي كانال هاي تحويل هرچه بيشتر متقاعد كننده شركت ها است.

اجراي ادغام چند مسئوليت مهم در CRM طول مي كشد. اما نتيجه آن بوجود آمدن استراتژي كسب و كار و ايجاد ارزش فرآيندها و ارزش افزوده ارتباطات با مشتريان ميباشد. ادغام چند كانال مي تواند هر سه مرحله CRM كه شامل كسب، توسعه و حفظ مشتريان ميباشد را حفظ كند. صرف وقت براي مشتريان وفادار ارزش بسيار بالاتري از مشتريان ديگردارد. اين موضوع براي خرده فروشان كه از CRM استفاده ميكنند ارزشمند است. ادغام چند كانال براي يك رويكرد بازاريابي معاملاتي، كه در آن خرده فروشان هم در موفقيت مشتري موثر علاقه مند مي باشد بسيار خوب است. بنابراين، استراتژي CRM ممكن است هر سه فاز مورد نياز براي اجرا را در رويكرد چند كاناله انجام دهد.

  1. صرفه جويي در زمان

در دسترسي به بازار زمان سريع ترين و مهمترين موضوع ميباشد و اين امر در سازمان هايي كه به دنبال مزيت رقابتي هستند، قابل توجه است. براي مشتريان رسيدن به يك پاسخ سريع در فرآيند فروش از شركت مهمترين عامل بوده و سازمانها ميبايست بدانند كه نبايد وقت خود را در فرايند و يا تحويل محصول خريد به مشتري هدر بدهند. سازمان ها مي توانند با بهره گيري از توان CRM كه ساده ترين روش براي توسعه ي چرخه استقرار جهت پاسخ به مشتريان است اين عمل را به سرعت و سادگي هرچه تمام تر انجام دهند. سيستم هاي CRM سازمان ها را با سرعت و با هزينه پايين تر به بيشتر پاسخگو بودن به نيازهاي كسب و كار خود قادر مي سازد.

 دلايل استفاده از CRM (قسمت چهارم)

يكي از مزاياي مفيد استفاده از يك سيستم CRM كاهش استفاده از كاغذ در شركت در طول تعامل با مشتريان است. تمام فرآيندهاي كه با فرم ها و مدارك انجام مي شود را مي توان در CRM مجازي و مكانيزه نمود. نه تنها اين روند مي تواند در زمان و پول صرفه جويي نمايد بلكه باعث نجات كاغذ نيز ميگردد. و همچنين باعث مي شود يك شركت بيشتر با محيط زيست دوستانه برخورد نمايد. با سيستم هاي CRM مي توان جزئيات هر فرد و مشتري را ذخيره و سازماندهي كرده و در صورت لزوم به راحتي آنها را بازيابي نمود. فرد فروشنده و يا كارمند مي تواند وقت خود و مشتريان رابراي جستجو در مورد اطلاعات ذخيره كند. علاوه بر اين مديران و بازاريابان شركت بهتر مي توانند تجزيه و تحليل رفتار مشتريان را در زمان كمتري صورت داده و پس از آن، انجام پژوهش هاي سيستماتيك بيشتر در مورد شركت و ارائه محصول صورت دهد. CRM  به شما اجازه تعامل با مشتريان بيشتر، با قرار ملاقات هاي شخصي و راه هاي ارتباطي ديگر ميدهد كه اين موضوع در نهايت منجر به درك بهتر مشتريان خود و در نتيجه نگاه رو به جلو خواهد شد.

در مقالات بعدي به نكات بيشتري در اين رابطه خواهيم پرداخت.

 

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس