اكثر شركتها در سراسر دنيا براي افزايش كيفيت محصول از روشهاي مختلفي بهره مي‌برند. يكي از بهترين روش ها تشكيل دايره كنترل كيفيت است كه عبارت است از يك گروه تجمعي غير رسمي كه براي تحليل موانع و مشكلات مربوط به كيفيت و فرآيند توليد، جلساتي تشكيل مي‌گردد و راه حل هايي جهت بهبود محصول و ارائه خدمات به مشتريان به مديريت مجموعه ارائه مي‌گردد.

دايره هاي كنترل كيفيت اغلب در هر جاي سازمان كه زمينه‌ي بهبود داشته باشد از آن استفاده ميكنند.

دايره هاي كنترل كيفيت علاوه بر قسمت هاي توليد محصولات و خدمات پس از فروش گاهي به فرآيندها هم توجه دارند.

اين موضوع مهم در نرم افزار گارانتي ( نرم افزارخدمات پس از فروش)  شركت به پيشرو بدين صورت مي‌باشد كه:

براي بررسي فرآيندها ميتوان با توجه به روال كاري كه در نرم افزار پيشرو تعبيه شده است؛ فرآيند محصول را از قسمت توليد تا گارانتي محصول (خدمات پس از فروش) را مورد بررسي قرار داد و با بهره گيري از گزارشات نرم افزار گارانتي نحوه و ميزان رضايت مشتريان از محصول يا خدمت مورد نظر را در جهت ارتقاي كيفيت محصول موردنظر بررسي و راه حل هاي بدست آمده را براي اجرايي شدن به مديريت ارائه نمود.

 

روش ديگري كه در جهت بهبود كيفيت محصول مورد توجه قرار گرفته است، بكارگيري "وظيفه كيفيت" است كه روش مناسبي است براي انتقال تمايلات و انتظارات مشتريان به محصول است.اين نوع روش انتظارات مشتري را به ويژگي هاي محصول ربط مي‌دهد. مهمترين مزيت اين روش اين است كه سازمان را متعهد و مجبور ميكند كه بطور منظم درباره انتظارات مشتري بينديشد.

بكارگيري وظيفه كيفيت، تمام ويژگي هاي محصول را به نيازهاي شناسايي شده مشتريان ارتباط ميدهد و بدين وسيله انتظارات آنها را برآورده ميكنند. و اين تعريف جديدي از كيفيت است كه مبني بر خدمات پس از فروش به مشتريان است.

انتظارات مشتريان را درك كنيم

اولين و آخرين معيار رضايت مشتري اين است كه آيا انتظارات برآورده مي شود يا خير؛ بنابراين بايد مشخص شود كه آن انتظارات چه هستند، سپس بايد اهدافي تعيين كرد و نيروي سازمان را بر زمينه هايي كه براي مشتريان مهم است متمركز كرد. اهداف خدمت در هر شركت به انتظارات مشتريان، رقابت و اهداف خدماتي سازمان بستگي دارد.

 در مورد انتظارات مشتريان بايد استانداردهاي خاصي از رضايت در هر قسمت از بازار را شناسايي نمود ، ولي ميتوان از استانداردهاي عمومي شروع كرد.

خريداران هر نوع محصول و خدمت مايل اند محصولات با انتظارات آنها مطابقت داشته باشد. اين نكته را هيچ گاه نبايد فراموش كرد كه با تبليغات وسيع ، تخفيفات و... به مشتري نميتوان محصولات با كيفيت را با موفقيت به فروش رساند و به خاطر داشته باشيد كه كيفيت بايد بر اساس نظر مشتري تعريف و ابلاغ شود. براي مشتري مهم نيست كه 97 درصد از محصولات شما بدون نقص و عيب است ، او ميخواهد كيفيت محصولي كه ميخرد در سطح 100 درصد و بدون نقص باشد.

نرم افزارهاي مختلف شركت به سامان پيشرو طبق استانداردهاي برنامه نويسي و هم چنين طبق اصول نرم افزاري در  زمينه هاي مختلف و مرتبط با آن شاخه كاري ( حسابداري ، بازرگاني، گارانتي، صرافي و ... ) طراحي گرديده شده است. و در راستاي رضايت بيشتر مشتريان در صورتي كه نياز به تغييرات و يا درخواست اضافه كردن امكانات بيشتر در بخش هايي از نرم افزار را داشته باشند، اين امر را پس از بررسي و در صورت امكان براي مشتريان خود ايجاد ميكند.





محصولات مرتبط :



مقالات مرتبط :

درخواست تماس