ناگفته هايي در ارتباط با استفاده از باشگاه مشتريان و ايجاد يك برنامه وفاداري موفق

باشگاه مشتريان زماني نتيجه بخش خواهد بود كه برنامه ريزي و هدف خاصي را دنبال كند. با استفاده از نرم افزار باشگاه مشتريان و با مديريت آن ميتوانيد نتيجه اي بلند مدت از آن را در جهت پيشبرد اهداف خود ببينيد. در اين مقاله به بخشي از نكاتي مي پردازيم كه شايد از ديده ما دور باشد:

 

  1. ادغام برنامه هاي وفاداري شما با طرح بازاريابي، راهي براي كسب اعتماد و رضايت مندي بيشتر مشتريان است و بازتابي رواني در ذهن مشتري از لحاظ عملكرد و فرهنگ مجموعه شما خواهد داشت. روابط نزديك تر و شخصي تر باعث جذب و حفظ مشتري خواهد بود كه ثمره اين عمل در آينده ديده ميشود. ايده بايد تبديل به بخشي از شما(سازمان، محصولات و خدمات) باشد. چيزي كه مشتري را ترغيب به ادامه ي كار با شما بكند.
  2. از امكانات باشگاه مشتريان خود استفاده كافي را ببريد. اطلاعات مشتريان را جمع آوري كنيد تا بتوانيد آنچه كه آنها واقعا از شما مي خواهيد را بدانيد. با آنها صحبت كنيد و به خواسته و درخواست هايشان توجه كنيد آنها به شما چگونگي به دست آوردن سهم بيشتري از كسب و كار خود را خواهد گفت.
  3. هدف باشگاه مشتريان قرار دادن پيام هاي خاص و مناسب به مشتريان واقعي شماست. همه مشتريان خود را مساوي تلقي كنيد. مشتريان ثابت شما ارزشي چند برابر از مشتريان جديد را دارند. دسته بندي مشتريان اين امكان را به شما ميدهد تا با ساختار و نوع همكاري يا ميزان خريد يا هر شاخص ديگري آن را جزو گروهي قرار دهيد كه پيشنهادات ويژه اي مخصوص آن داشته باشيد.
  4. تنظيم اهداف پيشرفت واقعي. اهداف شما براي رسيدن به كسب درآمد بيشتر، جذب بازار، برند كردن كالا، جذب مشتري فراتر و .... . اهدافي هستند كه شما با توجه به نوع امتيازات و پروموشن هاي اختصاص داده شده به هر دسته از مشتريان ميتوانيد به آنها دست يابيد.
  5. اندازه گيري و شاخص گذاري در تمام مراحل اجراي برنامه: در كليه مراحل اجراي برنامه براي هر قسمت شاخص هايي تعريف نموده و آنها را اندازه گيري نماييد. اين امر باعث بيشتر ديده شدن نقاط ضعف و قوت برنامه و در نتيجه تصميم گيري بهتر در روند اجراي برنامه خواهد شد.
محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس