چه ويژگي‌هايي نرم‌افزار CRM را براي كسب و كارهاي مختلف ضروري مي‌كند؟

آيا تا كنون به ضرورت وجود يك نرم‌افزار CRM براي كسب و كار خود فكر كرده‌ايد؟ تا بحال به تأثيري كه وجود يك نر‌م‌افزار CRM مي‌تواند بر كسب و كار شما داشته باشد فكر كرده ايد؟

 

 

در اين مقاله به تعدادي از ويژگي‌هاي يك نرم‌افزار CRM اشاره خواهيم كرد :

1- هيچ وظيفه و كاري فراموش نخواهد شد :

از بارز ترين ويژگي هاي نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان، يادآوري وظايف به شما مي‌باشد. اين ويژگي باعث مي شود نظم در اجراي برنامه ها بر سيستم كاري شما حاكم شود. كافي است براي خودتان در نرم افزار وظيفه‌اي تعريف كرده و زمان ياد آوري را تنظيم كنيد. خيالتان راحت باشد. نرم افزار در زمان تعيين شده وظيفه تان را به شما يادآوري خواهد كرد!

2- عدم فراموشي مشتري :

توجه داشته باشيد كه مشتري ها، سرنخ هايي بوده اند كه طي تلاش هاي شما به فرصت تبديل شده و حالا مشتري شما هستند. بنابراين حفظ مشتريان در اولويت قرار دارد و به دليل اينكه حفظ مشتريان فعلي از جذب مشتريان جديد به صرفه تر است براي شما بسيار ارزشمند محسوب مي‌شود. نرم افزار CRM به شما كمك مي كند تا مشتريانتان را فراموش نكنيد. بنا به شرايط و ويژگي‌هاي مورد نظر شما، ارتباط با مشتريان قابل گسترش بوده و مي‌تواند بهبود يابد. مطمئنا مشتري احساس خوبي خواهد داشت اگر در روز تولدش پيام تبريك اختصاصي از سوي شما دريافت كند!

3- دسترسي سريع به تاريخچه مشتري :

با ذخيره تمام داده ها و اطلاعاتي كه كاربر وارد مي كد ، نرم افزار CRM كمك مي كند تا هر وقت تماسي از سوي مشتريان گرفته مي‌شود، اطلاعات مربوط به آن مشتري براي شما نمايش داده شود. اطلاعاتي مانند آخرين تاريخ تماس، گزارش تماس‌هاي قبلي و اينكه چه صحبتي بين شما و مشتري صورت‌گرفته، درخواست هاي مشتري و وضعيت پيگيري آنها و …

 اين ويژگي به شما اين امكان را مي‌دهد تا به شكلي مستند در جريان تمام اتفاقات باشيد و بتوانيد برخورد بهتري را برنامه ريزي كنيد.

4- نيازي به حضور دائمي مدير نيست! :

با توجه به ثبت تمام فعاليت ها در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري و با در نظر گرفتن اينكه نرم افزار CRM در بستر ابري مي‌باشد، مدير عامل هر مجموعه مي تواند بدون حضور در شركت از همه فعاليت ها خبر داشته باشد و همه اتفاقات را كنترل كند.

5- فضاي رقابتي بين كارمندان ايجاد مي‌شود :

نرم افزار CRM با ايجاد فضاي رقابتي ميان كارمندان، كميت و كيفيت فروش را بهبود مي‌بخشد. در اين صورت كارمندان براي كسب امتياز بيشتر تلاش بيشتري خواهند كرد و همين تلاش باعث افزايش ميزان فروش خواهد شد.

6- از زمان خود بهتر استفاده مي‌كنيد :

در صورت استفاده از نرم افزار CRM، به صورت خودكار در وقت صرفه جويي خواهد شد. بنابراين مي‌توان به جاي انجام وظايف تكراري، وقت خود را صرف گسترش كسب و كار و كار بر روي مشتريان جديد بكنيد.

7- شناسايي علايق :

با استفاده از يك نرم افزار CRM مناسب با كسب و كار خود، مي‌توانيد علايق مشتريان را شناسايي نموده و استراتژي هاي بعدي كسب و كار را بر اساس آن ها تدوين نماييد. با اين كار مي‌توانيد برنامه ريزي ها دقيق و هدفمند براي آينده پيش رو داشته باشيد.

8- وفادار سازي مشتريان :

نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري با توجه به پشتيباني و ايجاد فضاي مشتري مدارانه حس اطمينان و اعتماد را به مشتريان القا مي كند. اين فضا مي تواند باعث افزايش وفاداري مشتريان شود.

9- جذب مشتريان با سرعت بيشتري اتفاق مي‌افتد :

به كمك نرم افزار CRM ، سرنخ هاي ورودي به قيف فروش شما، با سرعت و دقت بيشتري بررسي شده و به مشتري تبديل مي‌شوند.

10- بانك جامع اطلاعاتي ايجاد مي‌گردد:

در صورت استفاده از يك سيستم مديريت ارتباط با مشتريان ، همه ي اطلاعات و داده هاي موجود در سازمان شما، در پايگاه داده هاي مركزي و در فضاي امن نگه داري مي‌شود. اين كار براي سازمان مزيت هاي زيادي دارد. به عنوان نمونه چنانچه يكي از كارمندان فروش به هر دليلي از مجموعه برود، داده هاي مربوط به آن شخص در سيستم خواهد ماند و با رفتن آن كارمند فروش، اطلاعات مشتريانش از بين نخواهد رفت. و يا در صورتي كه براي سيستم ها ي كاربران مشكلي پيش آيد، داده هاي موجود در بانك اطلاعاتي آسيب نخواهند ديد.

 

 

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس