در مقاله قبلي در ارتباط با روشهاي ارائه باشگاه مشتريان براي رونق بهتر كسب و كار شما صحبت شدو دو روش از اين موارد بحث و بررسي گرديد در اين مقاله به بررسي مواردي ديگر از اين روش ها مي پردازيم:

 

 

 3.هزينه پيش پرداخت براي مزاياي VIP را بپردازيد.

برنامه هاي وفاداري به منظور جلوگيري قطع ارتباط با مشتريان و كسب و كار شما و در حقيقت رابطه ي دائمي با آنها مي باشد. با تهيه نرم افزار هزينه اي مازاد بر هزينه هاي مجموعه ي شما خواهد شد ولي نتيجه و بازتاب آن براي رسيدن به هدف مجموعه خواهد بود. هزينه به دست آوردن مشتري جديد بيش از تشكيل باشگاه مشتريان و حفظ مشتريان قديم نيز مي باشد. در واقع براي هر دو هم كسب و كار و هم مشتري بسيار سودمند است. با شناسايي عواملي كه ممكن است باعث ترك مشتريان شود، مي توانيد يك برنامه وفاداري مبتني بر هزينه را براي رفع اين موانع خاص سفارشي كنيد.

براساس يك مطالعه در سال 2015 از 500 مارك هاي جهاني، نرخ رها كردن سبد خريد در خرده فروشي ها، مسافرت ها و فروشگاه هاي اينترنتي به 75.6? رسيد. اين رها كردن اغلب به دليل جمع فاكتور و اعمال هزينه ي ماليات و هزينه حمل و نقل ميباشد. در زير، ما نگاهي به يكي از سايت هاي فروش آنلاين، غول تجارت الكترونيك مي كنيم كه راهي براي مقابله با اين مسئله با استفاده از يك برنامه وفاداري با هزينه پيش پرداخت پيدا كرده است.

اين سيستم بيشتر براي كسب و كارهايي است كه در خريد هاي مكرر و تكراري رشد مي كنند مي باشد. براي هزينه اوليه، مشتريان شما از ناراحتي هايي كه مي توانند مانع خريد آينده شوند، رفع شده اند. اين را براي تجارت الكترونيك تسلط داده است، اما اين مدل همچنين داراي فرصت كار براي شركت هاي B2B است كه به طور منظم محصولات را به شركت ها ارائه مي دهند.

براي مقدار مشخصي هزينه در سال، اين سايت، در ميان مزاياي ديگر براي كاربران با دريافت رايگان يا دو روز حمل و نقل در ميليونها محصول خود با خريد حداقل ارائه مي دهد.

ارزش گزاري براي مشتريان و فراهم كردن شرايطي براي جلب رضايت آنها باعث ميشود احساس كنند كه مشتريان به مجموع شما اعتماد كامل جلب خواهد شد. در واقع، تحليلگران تخمين ميزنند 1-2 ميليارد دلار در سال بر روي نخستين خريد يك مشتري هزينه مي كند. اما اين شركت براي افزايش تراكنش ها طبق يك گزارش 2015 از همكاران تحقيقاتي مصرف كننده، نخستين اعضا به طور ميانگين 1500 دلار در سال از  اين سايت خريد مي كنند، كه در مقايسه باعث تداوم خريد از سايت ميشود.

 

 

4.اختصاص تخفيفات ارزشمند

درك مشتري به معناي درك ارزش ها و حس ارزش گذاري براي مشتري مي باشد. با توجه به صنعت و كسب وكارتان، مشتريان شما ممكن است ارزش بيشتري در پاداش هاي غير پولي يا تخفيف پيدا كنند. در حالي كه هر شركت مي تواند كوپن هاي تبليغاتي و كدهاي تخفيف را در صورت تمايل ارائه دهد، كسب و كارهايي كه مي توانند ارزش را به مشتري در مقايسه با دلار و ريال ارائه دهند، فرصتي منحصر به فرد براي ارتباط با مخاطبان خود دارند.

يك شركت لباس پوشيدني سازگار با محيط زيست متوجه شد كه مشتركانش از يك برنامه وفاداري بيش از امتياز و تخفيف نياز دارد. طرح ابتكاري با موضوعات مشترك را براي كمك به مشتريان خود لباس هاي بسيار با دوام خود را از طريق وب سايت فروخت.

اين برنامه مشترك موضوعاتي بر روي نام تجاري پايداري و ايجاد يك محصول با كيفيت بالا ايجاد شده. به علاوه، آن را كاملا با مخاطب هدف شركت با ارائه ارزش كه مي دانند مشتريان واقعا مورد توجه است.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس