از امكانات هر سيستم حسابداري، امكان گزارشگيري از اسناد مالي مي باشد. گاهي پيش مي‌آيد كه حسابدار نياز دارد در سطح ساده‌تر سند و يا آرتيكل خاص از سند را جستجو نموده تا در صورت لزوم آن را ويرايش نمايد. در ادامه به بررسي برخي از روش‌هاي جستجو سند و آرتيكل در نرم‌افزار پيشرو مي‌پردازيم.

  1. فرم ثبت سند، امكان جستجو:

ساده‌ترين حالت جستجو، استفاده از امكان جستجو در فرم ثبت سند مي‌باشد. كافيست در اين فرم و در صورت لزوم اطلاعات مورد نظر را فيلتر نموده و روي "جستجو" كليك نماييد. از اين فرم جهت كپي و يا ادغام اسناد نيز مي توانيد استفاده نماييد.

 

مشخصات كلي سند شامل كد، تاريخ، نوع سند، سال مالي، وضعيت تاييد شده و يا جاري، نام كاربر ايجاد كننده، كاربر اصلاح كننده و همچنين كاربر تاييد كننده سند در اين جستجو قابل مشاهده است.

با دوبار كليك روي سند مورد نظر به بخش ويرايش سند وارد مي شويد.

  1. گزارشگيري، جستجو، جستجو سند:

اين فرم هم به نوعي در جستجو سند به حسابدار كمك خواهد كرد. با استفاده از امكان "نمايش سند هاي بدون آرتيكل" مي توان سند هايي كه ذخيره شده و آرتيكل ندارند و به اصطلاح رزرو شده اند را مشاهده نمود. با انتخاب سند مورد نظر و كليك روي "ويرايش سند" مي توان سند را ويرايش نمود.

 

  1. گزارشگيري، جستجو، جستجو آرتيكل:

اين بخش امكان جستجو بر اساس تمامي سطوح حساب مورد استفاده در اسناد (مانند كد حساب، تفصيلي و ...) را به حسابدار مي‌دهد. با جستجو در اين فرم جزئيات سطر سند قابل بررسي مي‌باشد. با دوبار كليك روي آن نيز امكان ويرايش سند به حسابدار داده خواهد شد.

 

لازم به ذكر است امكانات ذكر شده ساده ترين امكان جستجو سند و گزارشگيري در نرم‌افزار حسابداري پيشرو بوده و سيستم حسابداري پيشرو رايانه با انواع گزارش‌هاي خود، حسابداران محترم را جهت بررسي اسناد و همچنين ارائه گزارش‌هاي لازم به سازمان امور مالياتي ياري خواهد كرد.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس