همانطور که در مقالات پيشين ذکر شد، نرم‌افزار CRM پيشرو رايانه به همراه سيستم‌هاي مختلف مانند خريد و فروش(بازرگاني) قابل پياده‌سازي و اجرا مي‌باشد. در اين روش سفارش مشتري دريافت شده و بعد از آن تيکت پيگيري ثبت مي‌گردد. با اين کار پيگيري سفارش مشتري هم بر اساس مفاهيم CRM و هم از طريق مفاهيم خريد و فروش قابل انجام مي‌باشد.

در ادامه به گوشه‌اي از امکانات اين سيستم اشاره مي‌شود:

پس از دريافت سفارش مشتري و ثبت آن در سيستم، با استفاده از کليد «ثبت تيکت»، تيکت متناظر با سفارش ثبت شده و وارد کارتابل فرد پيگير سفارش خواهد شد. بعد از بررسي و تاييد اوليه، کار براي فرد مسوول انبار ارجاع شده و کاربر مسوول نيز تنها با يک کليک مي تواند کل سفارش مورد نظر را به حواله خروج انبار تبديل کند. با توجه به اينکه تيکت از روي سفارش ثبت شده است هنگام انجام صدور حواله بر مبناي تيکت پيغامي مشابه تصوير ذيل نمايش داده خواهد شد که با تاييد آن کالاي سفارش از انبار خارج شده و آماده پيگيري مالي و ثبت فروش خواهد شد.

 

پس از خروج کالا از انبار، کاربر مسوول بررسي حواله مي‌تواند بعد از صدور حواله تيکت را با توضيحات لازم براي کاربر مالي و يا فرد مسوول فروش ارجاع داده تا بعد از انجام بررسي‌هاي لازم صدور فاکتور نيز به همين نحو انجام شود.

با توجه به اينکه در اين روش عمليات خريد و فروش و CRM با هم ادغام شده‌اند کاربران مي‌توانند گزارشات مربوط به پيگيري‌هاي انجام شده را برمبناي تيکت درج نموده و قرار ملاقات هاي احتمالي مربوط به بازاريابي را نيز بر همين مبنا ثبت نمايند. از مزيت‌هاي اين روش امکان پيگيري و بررسي کار توسط کاربر مي‌باشد. همچنين در هر زمان حتي بعد از اتمام عمليات و خروج کار از کارتابل، امکان جستجو و بررسي روند از ثبت سفارش تا صدور فاکتور وجود داشته و تمام گزارشات و عمليات ثبت شده مربوطه قابل پيگيري و گزارشگيري مي‌باشند.

 

  • لازم به ذکر است نحوه عملکرد عمليات فوق بستگي مستقيم به ساختار سازماني و روال تعريف شده براي عمليات فروش دارد. هرچه ساختار و روال قوي‌تر و بهتر باشد انجام عمليات فوق با سهولت بيشتري صورت خواهد پذيرفت.
محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس