طراحي سايت بهينه شده

به منظور توضيح فرآيند طراحي سايت قابل سئو، بهتر است ريشه دو کلمه "سئو" و "طراحي سايت" و اينکه چگونه اين دو با هم به نفع سرويس گيرنده عمل مي‌کنند را شرح دهيم. در حالي که طراحي سايت از زماني که اولين صفحه در اينترنت قرار گرفت وجود داشته است، خدمات سئو بسيار جديدتر مي‌باشد. ترکيب موثر اين دو ميتواند حضور بسيار موفق‌تري را در اينترنت به دنبال داشته باشد.

سئو:

سئو يا همان بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو (SEO = Search Engine Optimization) فرآيند افزايش شانس يک وب‌سايت براي قرار گرفتن در رتبه‌هاي بالاتر موتورهاي جستجو مي‌باشد. آنچه اکثر مخاطبان درباره بهينه‌سازي براي موتورهاي جستجو نمي‌دانند اين است که هدف ساخت يک سايت بسيار عالي نيست، بلکه طراحي سايتي با نقص کمتر از رقبا است. همه چيز که برابر باشد موتور جستجو بايد سايت‌هاي بهينه شده را مرتبط‌ ‌تر با موضوع سرچ انجام شده ببيند. اين کار لزوما به اين دليل نيست که سايت مذکور داراي طراحي زيباتر و کاربردي‌تر از رقبايش است، بلکه بيشتر به اين دليل است که نکات مثبت و رفع کاستي‌ها در آن بيشتر صورت گرفته است.

طراحي سايت:

طراحي سايت فرآيند ايجاد يک حضور آنلاين براي يک فرد، گروه، مدرسه، بيزينس، تشکيلات و ... مي‌باشد. طراحي وب سايت در طول سالهاي متمادي از کدهاي ساده HTML به فرآيندها و اسکريپت‌هاي پيچيده نظير آژاکس، جاوااسکريپت، ايکس ام ال، پي اچ پي، و ماي اس کيو ال ارتقا پيدا کرده است. در حاليکه گزينه‌هاي زيادي براي طراحي يک وب‌سايت وجود دارد، زمان لازم براي داشتن يک سايت با طراحي خوب و پرفروش، تنها راه براي موفق شدن است.

وب سايت بهينه شده براي موتورهاي جستجو

ترکيب سئو و طراحي سايت امري چالش برانگيز مي‌باشد زيرا عوامل زيادي در هر دو طرف جهت توضيح وجود دارد. جدال‌هاي ثابتي بين طراحي، محتوا، برنامه‌نويسي، بازاربابي و تکنيک‌هاي بهينه سازي وجود دارد. طراح بايد در نظر بگيرد که سايتي که در حال طراحي آن است بايد متعاقبا بهينه هم بشود. براي همين، فضاهاي اضافه‌اي براي محتواي مورد نياز بايد تخصيص داده شود. برنامه نويس بايد منعطف بوده و خود را با آخرين تکنيک‌هاي بهينه سازي منطبق سازد. سئوکار بايد با تيم طراحي و برنامه نويسي ارتباط داشته باشد تا هماهنگي لازم براي انتقال از توسعه وب به طراحي سايت سئو شده را ايجاد کند.

اکثر شرکت‌هايي که ميخواهند وب‌سايت بهينه داشته باشند، ابتدا سايتشان را طراحي و توسعه داده و بعد از آن يک تيم براي بهينه کردن سايتشان براي موتور جستجو استخدام مي‌کنند. متاسفانه اين روش درست نبوده و منجر به صرف هزينه بالاتري براي صاحب سايت مي‌شود. موتور جستجو سايت بهينه نشده آن‌ها را ايندکس کرده و امتياز اوليه را به آنها اختصاص داده است. بهترين کار اين است که در هنگام طراحي و توسعه وب سايت از آخرين تکنيک‌هاي بهينه‌سازي و سئوي سايت از همان اوايل کار استفاده شود. اين کار صرفه‌جويي زيادي در وقت و هزينه به همراه خواهد داشت.

 

بيشتر بخوانيد:

مباني طراحي سايت

مثال‌هايي ساده براي طراحي سايت ريسپانسيو

چه نکاتي را بايد در طراحي يک سايت موفق در نظر گرفت؟

5 نکته براي ساده‌تر کردن طراحي سايت

سئو بهينه سازي سايت

 

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس