سئو بدون بك لينك

همه ميدانند كه سئو براي كسب رتبه نزد موتورهاي جستجو بسيار اهميت دارد. بر اساس نظر بسياري از كارشناسان، سئو هرگز از بين نمي‌رود اما شما مي‌بايست مداما راه‌هاي جديدي را امتحان كنيد تا رنكينگ و ترافيك بهتري نسبت به قبل به دست آوريد.

در يك سئوي عادي، بك‌ لينك نقش بسيار مهمي را براي به دست آوردن رتبه نزد موتورهاي جستجو مانند گوگل بازي مي‌كند. شما بايد تعدادي بك لينك قابل پيروي (dofollow) با كيفيت بالا داشته باشيد كه يكي از بهترين روش‌ها براي سئو به شمار مي‌آيد. اما هم اكنون گوگل به قدر كافي باهوش شده كه سايت شما را چك كرده و بداند شما از كدام روش‌ها و تكنيك‌ها براي سئو استفاده مي‌كنيد. شما نميتوانيد سايت خود را از ديد گوگل پنهان كنيد. شما قادر خواهيد بود كه سئو را بدون ساخت بك لينك انجام دهيد.

بسياري از وبلاگ‌نويسان ميخواهند بدانند كه چگونه پست‌هاي رقبايشان به صفحه اول يا آخر گوگل مي‌آيند يا چگونه عبارات جستجوي آن‌ها در موتور جستجو پيشنهاد مي‌شوند. بسياري هستند كه در گوگل عبارت "چگونه بدون بك لينك سئو انجام دهيم" ، "چگونه در رتبه‌هاي بالاي گوگل قرار بگيريم" و "چگونه بدون انجام سئو بازديد كننده به سايتمان بياوريم" ، "چگونه ترافيك سايتم را بدون سئو بالا ببرم" و غيره را سرچ مي‌كنند. امروز مي‌خواهيم جواب شما را بدهيم. در اين مقاله قصد داريم راز انجام سئو بدون ساخت بك لينك را در سال 2015 آشكار كنيم.

روش‌ها و راه‌هاي زيادي براي انجام يك سئوي موثر بدون داشتن هيچ بك لينك با كيفيتي وجود دارد.

1- افزودن چند كلمه كليدي به پست‌هاي وبلاگ و محتواي سايت: در سئو هر كاري با كلمات كليدي انجام مي‌شود. بنابراين كلمه كليدي به عنوان پايه‌ي بهينه سازي محتواي سايت و وبلاگ شناخته مي‌شود. اگر شما محتوايي با كيفيت بالا بنويسيد و در متن آن از كلمه كليدي با رقابت پايين استفاده كنيد، شانس به دست آوردن رتبه بالاتر را افزايش داده‌ايد. بهتر است چند نكته پايه‌اي را در هنگام ضميمه‌كردن كلمات كليدي به پست‌هاي خود به خاطر داشته باشيد:

 • فقط كلمات كليدي مرتبط اضافه كنيد.
 • حتما كلمه كليدي را به ابتدا و انتهاي پست اضافه كنيد.
 • كلمه كليدي را به عنوان پست اضافه كنيد.
 • چگالي كلمه كليدي (تعداد دفعاتي كه كلمه در متن شما تكرار مي‌شود نسبت به تعداد كل كلمات متن) بايد بين 2 تا 4 درصد باشد اما سعي كنيد آن را زير 3 درصد نگه داريد.
 • كلمه كليدي اصلي را به متاتگ‌ها نيز اضافه كنيد.
 • كلمات كليدي چند قسمتي نتيجه بهتري به شما مي‌دهند. ميتوانيد از آن‌ها استفاده كنيد.

همچنين بايد از ابزارهاي جستجوي كلمات كليدي نيز كمك بگيريد زيرا بسيار اهميت دارد كه قبل از اضافه كردن كلمه كليدي به متن‌تان از مرتبط بودن و كيفيت آن‌ها مطمئن شويد. مي‌توانيد از ابزار برنامه ريزي كلمه كليدي گوگل (Google keyword planner) استفاده كنيد كه هم رايگان است و هم نتايج دقيقي توسط خود گوگل به شما داده مي‌شود. اين بهترين روش براي انجام سئو بدون بك لينك در سال 2015 است.

2- فقط زماني اقدام به نوشتن كنيد كه به خوبي جستجو كرده و محتواي با كيفيتي از نظر سئو داشته باشيد. مردم نياز به اطلاعات مفيدي پيرامون آنچه سرچ مي‌كنند دارند. همچنين بايد عنواني را براي مقاله‌تان انتخاب كنيد كه مطابق با مشكلات و سوالات آن‌ها باشد و اينگونه شانس بالاتر بودن رتبه را در موتورهاي جستجو كسب كنيد. نكات كليدي براي نوشتن يك پست عالي عبارتند از:

 • فقط درباره يك نكته بنويسيد.
 • بلاگرها و مردم ديگر به اطلاعات نياز دارند پس پست‌هاي با كيفيت در باب پاسخ به سوالات آن‌ها بنويسيد.
 • سعي كنيد پست‌هايي بيش از 500 كلمه بنويسيد.
 • در پست‌هاي جديدتان لينكي به پست‌هاي قديمي قرار دهيد.
 • از كلمات دوستانه‌اي نظير سلام، چطورين، چه خبر، و غيره استفاده كنيد.

3- سرعت سايت را بالا ببريد. بر اساس تجربه فاكتور سرعت بسيار مورد علاقه گوگل و موتورهاي جستجوي ديگر مي‌باشد. چنانچه سايت شما زمان لود و بارگذاري سريعي داشته باشد به خوبي از آن جواب خواهيد گرفت. سرعت بالاي سايت باعث محبوبيت بيشتر آن نزد بازديدكنندگان بوده و رتبه سايت را در موتور جستجو بالاتر مي‌برد. چند نكته براي بالا بردن سرعت سايت عبارت است از:

 • از به كاربردن شمار بالايي از اسكريپت‌هايي مثل جاوا، آژاكس و ... خودداري كنيد.
 • از طراحي سايت و تمپليت‌هايي كه سريعتر هستند استفاده كنيد.
 • از تعدد پلاگين‌ها بپرهيزيد.
 • سرور سريعتر و با كيفيت‌تر تهيه كنيد.
 • از شبكه تحويل محتوا CDN براي سرعت لود بالاتر استفاده كنيد.

به خاطر داشته باشيد كه همانطور كه تكنولوژي روز به روز تغيير مي‌كند كاربران نيز مي‌خواهند فقط سايتهايي را باز كنند كه در كسري از ثانيه بارگذاري شود. چنانچه شما قادر به بالا بردن سرعت بارگذاري سايت خود باشيد به افزايش آوردن بازديدكننده به سايتتان كمك كرده‌ايد.

4- استفاده از رسانه‌هاي اجتماعي: هيچ كس نميتواند قدرت رسانه‌هاي اجتماعي را در آوردن ترافيك بالايي به سايت‌ها انكار كند. اگر شما بتوانيد از طريق اين شبكه‌ها به سايت خود ترافيك وارد كنيد، آنگاه موتورهاي جستجو مطمئنا شما را دوست داشته و شما را در نتايج خود بيشتر ايندكس مي‌كنند. در رسانه‌هاي اجتماعي، گوگل پلاس، لينكداين، توئيتر و فيس بوك در حال حاضر عمده‌ترين شبكه هايي هستند كه ميتوانيد استفاده كنيد. گوگل پلاس شبكه اجتماعي خود موتور جستجوي گوگل و به ميزان زيادي مورد تاييد خودش است. ميتوانيد پروفايل پلاس خود را ساخته و محتواي سايتتان را براي لينك شدن بهتر سايتتان در آن بگذاريد. لينكداين يك موتور جستجوگر قدرت‌مند براي زماني است كه به دنبال اشخاص حرفه‌اي مي گرديد. توئيتر يك شبكه اجتماعي ميكرو است كه ميتوانيد عناوين كوتاه مطلب خود را در آن گذاشته و لينك سايتتان را بدهيد. فيس‌بوك هم كه نيازي به معرفي ندارد و كمتر كسي است كه در آن صفحه شخصي نداشته باشد. گذاشتن مطالب سايت و لينك آن در فيس بوك و گرفتن لايك يك راه مهم براي گرفتن بك لينك و كسب بازديدكننده مي‌باشد.

همچنين شما ميتوانيد سئو را توسط بسياري روش‌هاي جايگزين در وردپرس انجام دهيد. اما در اين مقاله ما سعي كرديم تعدادي از روش‌هاي موثر سئو را به شما انتقال دهيم. اگر شما داراي وبلاگ يا سايت وردپرسي باشيد ميتوانيد از اين نكات براي افزايش رتبه در موتورهاي جستجو استفاده نماييد. در وبلاگ نويسي با وردپرس، پلاگين wp seo توسط yoast بسيار عالي مي‌باشد. از اين پلاگين براي دادن صفاتي نظير متاها، ايندكس و غيره به وبلاگ استفاده مي‌شود. براي انجام سئو بدون بك لينك لازم است از اين پلاگين در وردپرس استفاده گردد.

بالاخره اينكه با داشتن بك لينك‌هاي خوب و با كيفيت مي‌توانيد رتبه نسبتا خوبي را به دست آوريد كه اين را هر وبلاگ نويس، صاحب سايت، سئوكار و ... مي‌داند. اما چنانچه محتواي سايت شما خوب و مناسب باشد، ميتوانيد ترافيك بالا و رتبه خوبي را در موتور جستجو به دست آوريد. حتما پست‌هاي منحصر به فرد به وبلاگ و سايت خود بيفزاييد. با اين روش‌ها مي‌توانيد بدون داشتن بك لينك سئو را در سال 2015 انجام دهيد.

 

مقالات مرتبط :

درخواست تماس