سئو بدون بک لينک

در طول سالهاي متمادي، گوگل مرتبا الگوريتم هاي خود را تغيير داده و آپديت کرد و الگوريتم هاي جديدي نيز اضافه نمود تا به خوبي بتواند نتايج جستجوي خود را بيش از پيش مديريت نموده و نتايج واقعي تري را مطابق سليقه کاربرانش ارائه دهد. در طول زمان سئو نه تنها راحت تر نشده بلکه لحظه به لحظه سخت تر نيز شده است. در سال 2015 و در جديدترين آپديتهاي الگوريتم هاي گوگل، فاکتور بک لينک ارزش خود را تا 90 درصد از دست داد. اگر تا پيش از اين کسي ميتوانست با ساخت بک لينک خيلي سريع در سئوي يک کلمه پيشرفت کند و بالا آمدن يک سايت با يک کلمه کليدي در گوگل با ساخت بک لينک با کيفيت تا حد زيادي تضمين شده بود، اکنون ديگر اين کار جواب نميدهد و سئوکارها بايد به فکر روشهاي ديگري براي سئوي سايتشان باشند.

خود من هم تا پيش از اين با ساخت وبلاگ و نشر مطالب سايتم که در ميان متن آنها به کلمات کليدي سايتم لينک داده بودم به راحتي سايتهايم را در گوگل بالا مي آوردم. اما حالا بايد از چه روشي استفاده کنيم؟ تحقيقات من نشان مي دهد که هم اکنون محتواي سايت و کيفيت و غير تکراري بودن آن ارزش بسيار زيادي نزد جستجوگر گوگل پيدا کرده است. آپديت مداوم سايت با استفاده از مطالب جالب و خواندني که نوشته خود شما باشد، تاثير به سزايي در سئوي سايت شما دارد. همچنين فعاليت در شبکه هاي اجتماعي معتبري نظير فيس بوک، گوگل پلاس، لينکداين و توئيتر و جذب خواننده و لايک کننده نيز از جمله روشهايي است که حالا از تاثير بالايي روي سئو برخوردار است. 

از جمله روشهايي که همچنان در سئو مهم است ساخت sitemap براي سايت مي باشد. نحوه ساخت سايت مپ را در مقاله بعدي توضيح خواهم داد. 

درضمن فراموش نشود که مطالب شما بايد عکس داشته باشند و اين عکسها هم داراي توضيحات باشند، زيرا رباتهاي جستجوگر گوگل درواقع عکسها را نميبينند و از روي توضيحات آنها متوجه ميشوند که عکس درباره چه موضوعي مي باشد.

ساخت لينک داخلي هم کماکان روي سئو موثر است، به اين شکل که شما مطالبي مرتبط با يکي از صفحات سايتتان که داراي کلمه کليدي مدنظرتان ميباشد نوشته و در متن آن کلمه کليدي را به آن صفحه لينک ميکنيد.

توصيه هميشگي ما به سئوکاران عزيز انتخاب کلمه هاي کليدي مناسب براي هر سايت است. کار روي کلمه کليدي با رقابت پايين ميتواند منجر به افزايش بازديدکننده سايت و بالا رفتن ارزش سئوي آن شود.

نکاتي هم در طراحي سايت براي سئو وجود دارد که استفاده درست از متاتگ ها، سبک بودن و سرعت بالاي لود سايت، عدم استفاده از کامپوننت هاي گرافيکي سنگين نظير فلش و جاوا، و استفاده از توضيحات و کلمه کليدي و تايتل مناسب براي هر صفحه سايت از جمله اين نکات مي باشد.

در مقاله هاي بعدي درباره تکنيکهاي برتر سئو در سال 2015 صحبت بيشتري خواهد شد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس