سئو بدون بك لينك

در طول سالهاي متمادي، گوگل مرتبا الگوريتم هاي خود را تغيير داده و آپديت كرد و الگوريتم هاي جديدي نيز اضافه نمود تا به خوبي بتواند نتايج جستجوي خود را بيش از پيش مديريت نموده و نتايج واقعي تري را مطابق سليقه كاربرانش ارائه دهد. در طول زمان سئو نه تنها راحت تر نشده بلكه لحظه به لحظه سخت تر نيز شده است. در سال 2015 و در جديدترين آپديتهاي الگوريتم هاي گوگل، فاكتور بك لينك ارزش خود را تا 90 درصد از دست داد. اگر تا پيش از اين كسي ميتوانست با ساخت بك لينك خيلي سريع در سئوي يك كلمه پيشرفت كند و بالا آمدن يك سايت با يك كلمه كليدي در گوگل با ساخت بك لينك با كيفيت تا حد زيادي تضمين شده بود، اكنون ديگر اين كار جواب نميدهد و سئوكارها بايد به فكر روشهاي ديگري براي سئوي سايتشان باشند.

خود من هم تا پيش از اين با ساخت وبلاگ و نشر مطالب سايتم كه در ميان متن آنها به كلمات كليدي سايتم لينك داده بودم به راحتي سايتهايم را در گوگل بالا مي آوردم. اما حالا بايد از چه روشي استفاده كنيم؟ تحقيقات من نشان مي دهد كه هم اكنون محتواي سايت و كيفيت و غير تكراري بودن آن ارزش بسيار زيادي نزد جستجوگر گوگل پيدا كرده است. آپديت مداوم سايت با استفاده از مطالب جالب و خواندني كه نوشته خود شما باشد، تاثير به سزايي در سئوي سايت شما دارد. همچنين فعاليت در شبكه هاي اجتماعي معتبري نظير فيس بوك، گوگل پلاس، لينكداين و توئيتر و جذب خواننده و لايك كننده نيز از جمله روشهايي است كه حالا از تاثير بالايي روي سئو برخوردار است. 

از جمله روشهايي كه همچنان در سئو مهم است ساخت sitemap براي سايت مي باشد. نحوه ساخت سايت مپ را در مقاله بعدي توضيح خواهم داد. 

درضمن فراموش نشود كه مطالب شما بايد عكس داشته باشند و اين عكسها هم داراي توضيحات باشند، زيرا رباتهاي جستجوگر گوگل درواقع عكسها را نميبينند و از روي توضيحات آنها متوجه ميشوند كه عكس درباره چه موضوعي مي باشد.

ساخت لينك داخلي هم كماكان روي سئو موثر است، به اين شكل كه شما مطالبي مرتبط با يكي از صفحات سايتتان كه داراي كلمه كليدي مدنظرتان ميباشد نوشته و در متن آن كلمه كليدي را به آن صفحه لينك ميكنيد.

توصيه هميشگي ما به سئوكاران عزيز انتخاب كلمه هاي كليدي مناسب براي هر سايت است. كار روي كلمه كليدي با رقابت پايين ميتواند منجر به افزايش بازديدكننده سايت و بالا رفتن ارزش سئوي آن شود.

نكاتي هم در طراحي سايت براي سئو وجود دارد كه استفاده درست از متاتگ ها، سبك بودن و سرعت بالاي لود سايت، عدم استفاده از كامپوننت هاي گرافيكي سنگين نظير فلش و جاوا، و استفاده از توضيحات و كلمه كليدي و تايتل مناسب براي هر صفحه سايت از جمله اين نكات مي باشد.

در مقاله هاي بعدي درباره تكنيكهاي برتر سئو در سال 2015 صحبت بيشتري خواهد شد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس