بازاريابي در اينستاگرام

همه از جذابيت بيش از اندازه شبکه هاي اجتماعي و نرم افزارهاي ارتباط آنلاين در حال حاضر اطلاع داريم. آمارها نشان مي‌دهند که بيش از 85 درصد مردم در ايران شب‌ها با گوشي همراه خود به خواب مي‌روند. اين موضوع اگر چه حاکي از نکات منفي بسياري است، اما مي‌توان از آن استفاده‌هاي مثبتي نيز به عمل آورد. از اين محبوبيت مي‌توان در جهت بازاريابي و نشان دادن هر چه بيشتر محصولات و خدمات خود يا افزايش بازديد کننده سايت و سئوي سايت خود استفاده نمود. در زير چندين روش براي بازاريابي با استفاده از اينستاگرام را توضيح خواهيم داد:

1- آدرس سايت خود را در پروفايل اينستاگرام خود وارد کنيد. حتي اگر سايتي نداشتيد آدرس پروفايل گوگل يا لينکداين يا فيس بوک خود را درج کنيد تا مخاطبانتان را به سمت آن صفحات هدايت کنيد.

2- عکس‌هاي در صفحه خود قرار دهيد تا توجه مخاطبان را جلب کند. در ميان انبوه عکس‌هاي قرار داده شده، عکس شما بايد خصوصيتي داشته باشد که بازديد کننده روي آن توقف کرده سپس به سمت فالو کردن از شما پيش برود.

3- در توضيحات پروفايل خود به جاي درج اطلاعات کليشه‌اي و توضيح مشخص کسب و کار خود، از جملاتي استفاده کنيد که بازديدکننده را وادار به دنبال کردن شما کند. مثلا بنويسيد که چنين محصول و خدماتي را در کنار نکات مهم روانشناسي استفاده از آن در سايت شما پيدا خواهند کرد.

4- چنانچه تخفيف يا فروش ويژه‌اي داريد آن را فقط و فقط در پروفايل اينستاگرام خود نوشته و از ارائه آن در سايتهاي ديگر خودداري کنيد.

5- اگر مطالبي داريد که در تمامي سايتها انتشار مي‌دهيد، گاهي مطلبي انحصاري نيز در اينستاگرام خود قرار دهيد.

6- عکس پروفايل خود را هر ماه تغيير دهيد تا براي ديگران تازگي داشته باشد و پروفايلتان کهنه و تکراري نشود. با اين کار از ديد تلگرام نيز کاربر فعال‌تري به شما مي‌آييد که باعث مي‌شود عکسهاي شما بيشتر در نتايج جستجو قرار گيرد. براي اين کار مثلا زمينه لوگوي خود يا حالت قرار گرفتن آن را تغيير دهيد يا جمله‌اي به آن اضافه کنيد.

7- حتما به همراه عکس محصولات خود مطلب يا آموزشي درباره آن ها قرار دهيد. مردم از تبليغ محض کمتر استقبال مي کنند تا مطالب آموزشي. قرار دادن آموزش باعث مي‌شود شما در امور محصولات خود به عنوان يک متخصص به چشم آمده و مردم اعتماد بيشتري به شما کنند.

بازاريابي محصولات در اينستاگرام کار ساده اي مي‌شود چنانچه شما اين توصيه ها را انجام داده و همچنين از خود خلاقيت براي انجام کارهاي ديگري که تازگي داشته باشند استفاده کنيد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس