بازاريابي در اينستاگرام

همه از جذابيت بيش از اندازه شبكه هاي اجتماعي و نرم افزارهاي ارتباط آنلاين در حال حاضر اطلاع داريم. آمارها نشان مي‌دهند كه بيش از 85 درصد مردم در ايران شب‌ها با گوشي همراه خود به خواب مي‌روند. اين موضوع اگر چه حاكي از نكات منفي بسياري است، اما مي‌توان از آن استفاده‌هاي مثبتي نيز به عمل آورد. از اين محبوبيت مي‌توان در جهت بازاريابي و نشان دادن هر چه بيشتر محصولات و خدمات خود يا افزايش بازديد كننده سايت و سئوي سايت خود استفاده نمود. در زير چندين روش براي بازاريابي با استفاده از اينستاگرام را توضيح خواهيم داد:

1- آدرس سايت خود را در پروفايل اينستاگرام خود وارد كنيد. حتي اگر سايتي نداشتيد آدرس پروفايل گوگل يا لينكداين يا فيس بوك خود را درج كنيد تا مخاطبانتان را به سمت آن صفحات هدايت كنيد.

2- عكس‌هاي در صفحه خود قرار دهيد تا توجه مخاطبان را جلب كند. در ميان انبوه عكس‌هاي قرار داده شده، عكس شما بايد خصوصيتي داشته باشد كه بازديد كننده روي آن توقف كرده سپس به سمت فالو كردن از شما پيش برود.

3- در توضيحات پروفايل خود به جاي درج اطلاعات كليشه‌اي و توضيح مشخص كسب و كار خود، از جملاتي استفاده كنيد كه بازديدكننده را وادار به دنبال كردن شما كند. مثلا بنويسيد كه چنين محصول و خدماتي را در كنار نكات مهم روانشناسي استفاده از آن در سايت شما پيدا خواهند كرد.

4- چنانچه تخفيف يا فروش ويژه‌اي داريد آن را فقط و فقط در پروفايل اينستاگرام خود نوشته و از ارائه آن در سايتهاي ديگر خودداري كنيد.

5- اگر مطالبي داريد كه در تمامي سايتها انتشار مي‌دهيد، گاهي مطلبي انحصاري نيز در اينستاگرام خود قرار دهيد.

6- عكس پروفايل خود را هر ماه تغيير دهيد تا براي ديگران تازگي داشته باشد و پروفايلتان كهنه و تكراري نشود. با اين كار از ديد تلگرام نيز كاربر فعال‌تري به شما مي‌آييد كه باعث مي‌شود عكسهاي شما بيشتر در نتايج جستجو قرار گيرد. براي اين كار مثلا زمينه لوگوي خود يا حالت قرار گرفتن آن را تغيير دهيد يا جمله‌اي به آن اضافه كنيد.

7- حتما به همراه عكس محصولات خود مطلب يا آموزشي درباره آن ها قرار دهيد. مردم از تبليغ محض كمتر استقبال مي كنند تا مطالب آموزشي. قرار دادن آموزش باعث مي‌شود شما در امور محصولات خود به عنوان يك متخصص به چشم آمده و مردم اعتماد بيشتري به شما كنند.

بازاريابي محصولات در اينستاگرام كار ساده اي مي‌شود چنانچه شما اين توصيه ها را انجام داده و همچنين از خود خلاقيت براي انجام كارهاي ديگري كه تازگي داشته باشند استفاده كنيد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس