محتواي با کيفيت بالا

تقريبا هر وبلاگ نويس يا کارمند دنياي مجازي و ديجيتال بر اين باور است که محتوا داراي مقام پادشاهي است. با توجه به تغييرات زيادي که در الگوريتم‌هاي گوگل ايجاد شده است، محتوا در حال حاضر تاثيرگذاري بيشتري نسبت به قبل پيدا کرده، به گونه‌اي که اگر شما در سايت يا وبلاگ خود محتواي با کيفيتي داشته باشيد به آساني مي‌توانيد در موتورهاي جستجو رتبه بالاتري کسب کنيد. در ضمن با داشتن محتواي مفيد و با کيفيت گوگل حتي درصورت تغيير الگوريتم‌هايش هم روي رتبه سايت شما اثري نمي‌گذارد.

اما چرا محتواي مفيد و با کيفيت تا اين اندازه براي سئو مهم است؟ در اين مقاله براي شما از اهميت محتواي با کيفيت در سئو گفته شده و چند عامل که بايد هنگام نگارش محتواي سايتتان در نظر بگيريد ذکر مي‌گردد.

  • براي انسان‌ها بنويسيد نه روبات‌ها

مطمئنا خودتان هم باور داريد که کاربران به اطلاعات مفيد و کاربردي که واقعا برايشان مفيد باشد علاقه دارند و روبات‌ها هم وب‌سايتهايي را دوست دارند که تعامل بهتري با کاربران داشته باشد. پس چنانچه شما مطالب خوبي براي کاربران بنويسيد روبات‌ها هم اتوماتيک‌وار به شما علاقه پيدا کرده و رتبه بالاتري برايتان قائل مي‌شوند. پس مطالب مفيد و با کيفيت بالا بنويسيد تا کاربراني که وارد سايت شما مي‌شوند آن‌ها را با علاقه مطالعه کنند.

  • الگوريتم پانداي گوگل محتواي با کيفيت را مي‌پسندد نه نوشته مملو از کلمات کليدي را

ممکن است فکر کنيد اين بند هم شبيه بند قبلي مي‌باشد، اما اين نکته متفاوت با قبلي است و اگر شما با الگوريتم‌هاي گوگل در ارتباط باشيد کاملا متوجه مي شويد که موتور جستجوگر روي اطلاعات فراهم شده در وب سايت و وبلاگ تمرکز مي کند.

همانطور که همه شما مي دانيد که در زمانهاي قبل موتورهاي جستجو وب سايتهايي را در رتبه بندي خود نشان مي دادند که محتوايي مملو از کلمه کليدي داشتند، اما به خاطر آخرين آپديت هاي خود هم اکنون محتواي با کيفيت بالاتر را براي سئو مي پسندند.

  • محتواي با کيفيت مي تواند لينک هاي زيادي را جذب کند

گوگل از لينکهاي ضعيف و بي کيفيت و اسپم وار متنفر است. نتنها خوشش نمي آيد بلکه وب سايتهايي را که داراي چنين لينکهايي باشند جريمه و پنالتي مي کند. اما اگر شما روي سايتتان محتواي با کيفيت داشته باشيد، اتوماتيک وار از تعدادي سايتهاي خوب و با کيفيت بک لينک هاي خوب و با کيفيت دريافت مي کنيد. بدين صورت که آن سايتها مطالب شما را در خود قرار داده و به سايت شما لينک مي کنند که شايد حتي خود شما هم از آنها بي خبر بوده و ندانيد.

  • محتواي اصل و منحصر به فرد

حتما مقالات منحصر به فردي که هيچ همتايي در دنياي اينترنت ندارد بنويسيد. ميتوانيد با استفاده از ابزارهايي مثل PlugSpotter و Copyscape همتا بودن و کپي نداشتن نوشته هايتان را چک کنيد.

  • نوشتن محتواي با کيفيت ميتواند ترافيک با کيفيتي را جذب کند

مسلما محتواي با کيفيت ترافيک زياد و مفيدي را به سمت سايت يا وبلاگ شما گسيل مي کند. اين موضوع نه تنها بازديدکننده را براي اولين بار به سايت شما مي آورد بلکه او را بارها و بارها به سايت شما مي کشاند. همچنين ترافيک بيشتر و بيشتري از موتورهاي جستجوگر جذب مي کنيد که به عنوان ترافيک اصلي شناخته مي شود.

  • براي حضور موثر و دراز مدت در مدارج بالاي کسب و کار مفيد است

اگر برايتان سوال است که تا چه مدت بالاتر از بقيه در موتور جستجو قرار خواهيد داشت، بهترين سوال اين است که متداوما محتواي با کيفيت بنويسيد. اين موضوع هم اعتماد موتور جستجو را به سايت شما جلب مي کند و هم باعث مي شود فکر کند که نوشتن محتواي با کيفيت بالا در واقع کار سايت شما مي باشد.

منبع: به سامان پيشرو رايانه

مقالات مرتبط :

درخواست تماس