محتواي با كيفيت بالا

تقريبا هر وبلاگ نويس يا كارمند دنياي مجازي و ديجيتال بر اين باور است كه محتوا داراي مقام پادشاهي است. با توجه به تغييرات زيادي كه در الگوريتم‌هاي گوگل ايجاد شده است، محتوا در حال حاضر تاثيرگذاري بيشتري نسبت به قبل پيدا كرده، به گونه‌اي كه اگر شما در سايت يا وبلاگ خود محتواي با كيفيتي داشته باشيد به آساني مي‌توانيد در موتورهاي جستجو رتبه بالاتري كسب كنيد. در ضمن با داشتن محتواي مفيد و با كيفيت گوگل حتي درصورت تغيير الگوريتم‌هايش هم روي رتبه سايت شما اثري نمي‌گذارد.

اما چرا محتواي مفيد و با كيفيت تا اين اندازه براي سئو مهم است؟ در اين مقاله براي شما از اهميت محتواي با كيفيت در سئو گفته شده و چند عامل كه بايد هنگام نگارش محتواي سايتتان در نظر بگيريد ذكر مي‌گردد.

  • براي انسان‌ها بنويسيد نه روبات‌ها

مطمئنا خودتان هم باور داريد كه كاربران به اطلاعات مفيد و كاربردي كه واقعا برايشان مفيد باشد علاقه دارند و روبات‌ها هم وب‌سايتهايي را دوست دارند كه تعامل بهتري با كاربران داشته باشد. پس چنانچه شما مطالب خوبي براي كاربران بنويسيد روبات‌ها هم اتوماتيك‌وار به شما علاقه پيدا كرده و رتبه بالاتري برايتان قائل مي‌شوند. پس مطالب مفيد و با كيفيت بالا بنويسيد تا كاربراني كه وارد سايت شما مي‌شوند آن‌ها را با علاقه مطالعه كنند.

  • الگوريتم پانداي گوگل محتواي با كيفيت را مي‌پسندد نه نوشته مملو از كلمات كليدي را

ممكن است فكر كنيد اين بند هم شبيه بند قبلي مي‌باشد، اما اين نكته متفاوت با قبلي است و اگر شما با الگوريتم‌هاي گوگل در ارتباط باشيد كاملا متوجه مي شويد كه موتور جستجوگر روي اطلاعات فراهم شده در وب سايت و وبلاگ تمركز مي كند.

همانطور كه همه شما مي دانيد كه در زمانهاي قبل موتورهاي جستجو وب سايتهايي را در رتبه بندي خود نشان مي دادند كه محتوايي مملو از كلمه كليدي داشتند، اما به خاطر آخرين آپديت هاي خود هم اكنون محتواي با كيفيت بالاتر را براي سئو مي پسندند.

  • محتواي با كيفيت مي تواند لينك هاي زيادي را جذب كند

گوگل از لينكهاي ضعيف و بي كيفيت و اسپم وار متنفر است. نتنها خوشش نمي آيد بلكه وب سايتهايي را كه داراي چنين لينكهايي باشند جريمه و پنالتي مي كند. اما اگر شما روي سايتتان محتواي با كيفيت داشته باشيد، اتوماتيك وار از تعدادي سايتهاي خوب و با كيفيت بك لينك هاي خوب و با كيفيت دريافت مي كنيد. بدين صورت كه آن سايتها مطالب شما را در خود قرار داده و به سايت شما لينك مي كنند كه شايد حتي خود شما هم از آنها بي خبر بوده و ندانيد.

  • محتواي اصل و منحصر به فرد

حتما مقالات منحصر به فردي كه هيچ همتايي در دنياي اينترنت ندارد بنويسيد. ميتوانيد با استفاده از ابزارهايي مثل PlugSpotter و Copyscape همتا بودن و كپي نداشتن نوشته هايتان را چك كنيد.

  • نوشتن محتواي با كيفيت ميتواند ترافيك با كيفيتي را جذب كند

مسلما محتواي با كيفيت ترافيك زياد و مفيدي را به سمت سايت يا وبلاگ شما گسيل مي كند. اين موضوع نه تنها بازديدكننده را براي اولين بار به سايت شما مي آورد بلكه او را بارها و بارها به سايت شما مي كشاند. همچنين ترافيك بيشتر و بيشتري از موتورهاي جستجوگر جذب مي كنيد كه به عنوان ترافيك اصلي شناخته مي شود.

  • براي حضور موثر و دراز مدت در مدارج بالاي كسب و كار مفيد است

اگر برايتان سوال است كه تا چه مدت بالاتر از بقيه در موتور جستجو قرار خواهيد داشت، بهترين سوال اين است كه متداوما محتواي با كيفيت بنويسيد. اين موضوع هم اعتماد موتور جستجو را به سايت شما جلب مي كند و هم باعث مي شود فكر كند كه نوشتن محتواي با كيفيت بالا در واقع كار سايت شما مي باشد.

منبع: به سامان پيشرو رايانه

مقالات مرتبط :

درخواست تماس