seo mistake اشتباهات سئو

سئوكاران تازه كار اشتباهاتي مرتكب مي شوند كه يا به خاطر اطلاع نداشتن از بعضي فاكتورها و موارد سئو است و يا به اين خاطر كه آن فاكتورها را درست متوجه نمي شوند. اين حقيقت هم هست كه سئو كارخانه اي در حال تغيير مداوم و سريع است روشهايي كه چند ماه پيش فايده داشت هم اكنون ديگر جواب نميدهد. بنا براين شما بايد درباره آخرين تغييرات و توسعه هاي سئو مطالعه كرده و بدانيد.

در اين مقاله سئو ده اشتباه رايج سئو كه بايد از آنها اجتناب نموده و راه حل جايگزين آنها براي افزايش رنك يك سايت گفته مي شود.

اشتباه 1: عدم استفاده از ابزار كلمات كليدي گوگل (Google keyword tool)

بعضي معتقدند كه استفاده از ابزار كلمه كليدي سئو قبل از ايجاد محتوا، تقلب محسوب ميشود. اين موضوع اشتباه بزرگي است. ابزار كلمه كليدي گوگل نشان مي دهد كه كاربران براي پيدا كردن يك سايت خاص چه كلماتي را جستجو مي كنند و با استفاده از آن كلمات در محتوا و صفحه يك سايت، اين كار براي آن ها و موتورهاي جستجو راحت تر مي شود.

به علاوه اشتباه رايج ديگري كه اكثر وب مسترها مرتكب مي شوند رفتن به دنبال و كار روي كلمات كليدي عمومي اي است كه فكر ميكنند با آنها ترافيك بيشتري به دست مي آورند. حقيقت اين است كه ترافيك بالاي اينگونه كلمات كليدي در واقع يك ماموريت غير ممكن محسوب مي شود و اين به خاطر رقابت بالاي اين كلمات مي باشد. در عوض شما بايد تعدادي كلمه با رقابت پايين و كلمات چند قسمتي را به عنوان هدف انتخاب كنيد كه رسيدن به رتبه بندي و رنكينگ خوب آسان تر باشد.

اشتباه دوم: نداشتن عنوان و توضيحات منحصر به فرد

اين اشتباه را ميتوان بزرگترين اشتباه سئو دانست و با وجود تاكيد مداوم توسط هم گوگل و هم بينگ هنوز هم بعضي سايتها براي هر صفحه خود عنوان منحصر به فرد ندارند. رايج ترين اشتباهات عبارتند از:

  • تمام صفحات يك عنوان داشته باشند
  • قرار دادن نام سايت در عنوان صفحه (براي صفحه اول اشكالي ندارد اما براي تمام صفحات لازم نيست)
  • عنوان صفحه بيش از 65 كاراكتر داشته باشد

توضيحات يا Descriptions هم بايد منحصر به فرد (بين 150 تا 160 كاراكتر)، بدون پر شدن از كلمه كليدي و جذاب براي كاربر باشد. يك توضيح خوب ميتواند CTR يا كليك خور بودن سايت را افزايش داده و اگر محتواي شما با آنچه در توضيحات وعده آن را داده ايد مطابق باشد احتمال اينكه مطلبتان بحث و گفتگوي بالاي در بر داشته باشد هم زياد است.

اشتباه سوم: عدم فعاليت در شبكه هاي اجتماعي

رسانه ها و شبكه هاي اجتماعي يكي از موثرترين راه ها براي تبليغات و نمايش يك سايت يا محتواي جديد آن مي باشد. اشتباه بزرگي است اگر شما در حداقل يك شبكه اجتماعي فعال نباشيد. بسياري از كارشناسان سئو با اين موضوع كه سيگنالهاي خارج شده از اين شبكه ها يكي از فاكتورهاي افزايش رنك در سئو مي باشد موافقند. همچنين اين شبكه ها در بالا رفتن ترافيك سايت نيز موثر مي باشد.

البته شما مجبور نيستيد كه مداما فعال باشيد و وقت زيادي روي اين شبكه ها بگذاريد بلكه فقط بايد بهترين شبكه را براي كار خود پيدا كرده و درباره خود در آن بنويسيد و افرادي را دنبال كرده و براي آنها مطلب و اطلاعات مفيد پست كنيد.

اشتباه چهارم: عدم ترويج مطالب سايت در اينترنت

توقع نداشته باشيد كه وقتي مقاله يا مطلبي مي نويسيد كه به نظرتان خوب و مفيد است مردم آن را مطالعه و در صفحات فيس بوك يا سايتهاي خود بازنشر كنند. اين اتفاق تا وقتي كه مقدار زيادي بازديد كننده براي پستهاي خود دست و پا نكنيد نخواهد افتاد. اين كار ميتواند از طريق سرويس خبرخوان و اشتراك در خبرنامه شما يا دنبال كنندگان شما در فيس بوك يا توئيتر باشد. نبايد از پست كردن مطالب خود در ابتداي راهتان خجالت بكشيد. اين كار اثر بسيار خوبي دارد و انجام اين كار موجب سهولت در امور بعدي سئو مي شود.

اشتباه پنجم: ثبت نكردن سايت در ابزار وب مستر گوگل و بينگ

ثبت نكردن سايت در ابزار وب مستر گوگل و بينگ شبيه رانندگي با چشمان بسته است! هم گوگل و هم بينگ ابزار وب مستر خود را به عنوان راهي جهت كمك كردن به صاحبان سايتها براي فهميدن چيزهاي بيشتري در باره خصوصيات آن ها ايجاد كرده اند.اين كار منافع بسياري دارد و فرآيند انجام آن به قدري ساده است كه حتي تازه كارها هم مي توانند آن را انجام دهند. به جاي اينكه حدس بزنيد چه چيزي درباره سايت شما اشتباه است كه ترافيك بالايي از موتورهاي جستجوگر دريافت نميكنيد، چشمانتان را باز كنيد و از فيدبكي كه خود موتورهاي جستجو به شما مي دهند بهره ببريد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس