seo mistake اشتباهات سئو

سئوکاران تازه کار اشتباهاتي مرتکب مي شوند که يا به خاطر اطلاع نداشتن از بعضي فاکتورها و موارد سئو است و يا به اين خاطر که آن فاکتورها را درست متوجه نمي شوند. اين حقيقت هم هست که سئو کارخانه اي در حال تغيير مداوم و سريع است روشهايي که چند ماه پيش فايده داشت هم اکنون ديگر جواب نميدهد. بنا براين شما بايد درباره آخرين تغييرات و توسعه هاي سئو مطالعه کرده و بدانيد.

در اين مقاله سئو ده اشتباه رايج سئو که بايد از آنها اجتناب نموده و راه حل جايگزين آنها براي افزايش رنک يک سايت گفته مي شود.

اشتباه 1: عدم استفاده از ابزار کلمات کليدي گوگل (Google keyword tool)

بعضي معتقدند که استفاده از ابزار کلمه کليدي سئو قبل از ايجاد محتوا، تقلب محسوب ميشود. اين موضوع اشتباه بزرگي است. ابزار کلمه کليدي گوگل نشان مي دهد که کاربران براي پيدا کردن يک سايت خاص چه کلماتي را جستجو مي کنند و با استفاده از آن کلمات در محتوا و صفحه يک سايت، اين کار براي آن ها و موتورهاي جستجو راحت تر مي شود.

به علاوه اشتباه رايج ديگري که اکثر وب مسترها مرتکب مي شوند رفتن به دنبال و کار روي کلمات کليدي عمومي اي است که فکر ميکنند با آنها ترافيک بيشتري به دست مي آورند. حقيقت اين است که ترافيک بالاي اينگونه کلمات کليدي در واقع يک ماموريت غير ممکن محسوب مي شود و اين به خاطر رقابت بالاي اين کلمات مي باشد. در عوض شما بايد تعدادي کلمه با رقابت پايين و کلمات چند قسمتي را به عنوان هدف انتخاب کنيد که رسيدن به رتبه بندي و رنکينگ خوب آسان تر باشد.

اشتباه دوم: نداشتن عنوان و توضيحات منحصر به فرد

اين اشتباه را ميتوان بزرگترين اشتباه سئو دانست و با وجود تاکيد مداوم توسط هم گوگل و هم بينگ هنوز هم بعضي سايتها براي هر صفحه خود عنوان منحصر به فرد ندارند. رايج ترين اشتباهات عبارتند از:

  • تمام صفحات يک عنوان داشته باشند
  • قرار دادن نام سايت در عنوان صفحه (براي صفحه اول اشکالي ندارد اما براي تمام صفحات لازم نيست)
  • عنوان صفحه بيش از 65 کاراکتر داشته باشد

توضيحات يا Descriptions هم بايد منحصر به فرد (بين 150 تا 160 کاراکتر)، بدون پر شدن از کلمه کليدي و جذاب براي کاربر باشد. يک توضيح خوب ميتواند CTR يا کليک خور بودن سايت را افزايش داده و اگر محتواي شما با آنچه در توضيحات وعده آن را داده ايد مطابق باشد احتمال اينکه مطلبتان بحث و گفتگوي بالاي در بر داشته باشد هم زياد است.

اشتباه سوم: عدم فعاليت در شبکه هاي اجتماعي

رسانه ها و شبکه هاي اجتماعي يکي از موثرترين راه ها براي تبليغات و نمايش يک سايت يا محتواي جديد آن مي باشد. اشتباه بزرگي است اگر شما در حداقل يک شبکه اجتماعي فعال نباشيد. بسياري از کارشناسان سئو با اين موضوع که سيگنالهاي خارج شده از اين شبکه ها يکي از فاکتورهاي افزايش رنک در سئو مي باشد موافقند. همچنين اين شبکه ها در بالا رفتن ترافيک سايت نيز موثر مي باشد.

البته شما مجبور نيستيد که مداما فعال باشيد و وقت زيادي روي اين شبکه ها بگذاريد بلکه فقط بايد بهترين شبکه را براي کار خود پيدا کرده و درباره خود در آن بنويسيد و افرادي را دنبال کرده و براي آنها مطلب و اطلاعات مفيد پست کنيد.

اشتباه چهارم: عدم ترويج مطالب سايت در اينترنت

توقع نداشته باشيد که وقتي مقاله يا مطلبي مي نويسيد که به نظرتان خوب و مفيد است مردم آن را مطالعه و در صفحات فيس بوک يا سايتهاي خود بازنشر کنند. اين اتفاق تا وقتي که مقدار زيادي بازديد کننده براي پستهاي خود دست و پا نکنيد نخواهد افتاد. اين کار ميتواند از طريق سرويس خبرخوان و اشتراک در خبرنامه شما يا دنبال کنندگان شما در فيس بوک يا توئيتر باشد. نبايد از پست کردن مطالب خود در ابتداي راهتان خجالت بکشيد. اين کار اثر بسيار خوبي دارد و انجام اين کار موجب سهولت در امور بعدي سئو مي شود.

اشتباه پنجم: ثبت نکردن سايت در ابزار وب مستر گوگل و بينگ

ثبت نکردن سايت در ابزار وب مستر گوگل و بينگ شبيه رانندگي با چشمان بسته است! هم گوگل و هم بينگ ابزار وب مستر خود را به عنوان راهي جهت کمک کردن به صاحبان سايتها براي فهميدن چيزهاي بيشتري در باره خصوصيات آن ها ايجاد کرده اند.اين کار منافع بسياري دارد و فرآيند انجام آن به قدري ساده است که حتي تازه کارها هم مي توانند آن را انجام دهند. به جاي اينکه حدس بزنيد چه چيزي درباره سايت شما اشتباه است که ترافيک بالايي از موتورهاي جستجوگر دريافت نميکنيد، چشمانتان را باز کنيد و از فيدبکي که خود موتورهاي جستجو به شما مي دهند بهره ببريد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس