اشتباهات رايج سئو

قسمت اول اين مقاله را از اين لينک مطالعه بفرماييد:

اشتباهات رايجي که موجب ضعيف شدن رنکينگ سايت و سئو مي شوند - قسمت اول

 

اشتباه ششم: نداشتن برنامه استوار براي انتشار مطالب

مهم نيست که شما مطالبتان را روزانه، هر دو روز يکبار يا هفته اي يک بار منتشر کنيد. آنچه مهمتر است داشتن يک زمان بندي ثابت براي انتشار مطالب است. تصميم بگيريد که هر چند وقت يک بار مطلب جديد در سايتتان پست کنيد و بعد مطابق آن پيش رفته و به چيز ديگري توجه نکنيد. اين موضوع باعث مي شود شما تعداد کمي پست اما پست مفيد داشته باشيد و فرصتي براي نوشتن مطالب خوب جديد پيدا کنيد. داشتن برنامه ثابت داراي ارزش سئو بوده و ترافيک بيشتري را به همراه دارد.

اشتباه هفتم: نويسنده مورد تاييد گوگل نبودن

جديدترين روند در سئو درباره معتبر و مورد اعتماد بودن است. هدف شما ايجاد اعتماد بين سايت خود و کاربران آن و کسب اعتبار براي سايت خود نزد موتورهاي جستجوگر مي باشد. يکي از راه هاي (ولي نه تنها راه) کسب اعتبار به وسيله کسب مزاياي نويسندگي در گوگل پلاس به دست مي آيد. زماني که داراي پروفايل کاملي نزد گوگل پلاس باشيد مي توانيد آن را به محتوايي که توليد مي کنيد متصل کرده و اگر همه چيز به درستي انجام گرفته باشيد عکس شما در نتايج جستجو بعد از محتواي شما قرار خواهد گرفت. راه اندازي اين موضوع خيلي سخت نميباشد و واقعا اشتباه بزرگي است که از مزاياي آن برخوردار نشد. وجود عکس شما در کنار نتايج جستجو نرخ کليک يا همان CTR را نيز افزايش مي دهد.

اشتباه هشتم: عدم داشتن لينک داخلي

لينک کردن داخلي صفحات شما به 3 دليل ضروري مي باشد:

 • به موتورهاي جستجو کمک ميکند تا صفحات بيشتري را از سايت شما پيدا کنند.
 • هر لينک به يک صفحه داخلي يک سيگنال براي موتور جستجو است که اين صفحه براي سايت شما اهميت دارد.
 • به کاربران سايت کمک ميکند تا مطالب مرتبط با آنچه برايشان جالب است را پيدا کنند.

اکثر صاحبان وب سايتها حتي ذره اي خود را براي ساخت لينک داخلي به زحمت نمي اندازند، زيرا يا اين کار را وقت تلف کردن مي دانند و يا نميدانند که ايجاد لينک داخلي بري سئو مفيد است.

براي لينک سازي داخلي:

 • صفحات مرتبط را هم به وسيله يک کلمه در ميان متن و هم با قرار دادن قسمت "مطالب مرتبط" در پايين متن خود به هم لينک کنيد.
 • همواره از کلمه کليدي استفاده نکنيد بلکه کلماتي مثل "اينجا کليک کنيد" و يا "بيشتر بخوانيد" و يا غيره را هم به کار ببريد.
 • هميشه صفحات جديد را به صفحات قديمي لينک ندهيد بلکه گاهي صفحات قديمي تر را به صفحات جديد لينک کنيد. درست است که اين کار کمي مشکل و زمان بر است اما انجام آن بسيار مفيد مي باشد.
 • مطمئن شويد که صفحاتي که ميخواهيد رنک و رتبه بالاتري داشته باشند داراي لينک داخلي بيشتري هستند. ميتوانيد چنين گزارشي را در وب مستر گوگل با انتخاب گزينه ترافيک و سپس لينکهاي داخلي مشاهده کنيد.
 • بسته به نوع مطلب و درازاي آن بين 2 تا 10 لينک داخلي در هر صفحه داشته باشيد.

اشتباه نهم: کند بودن و دير لود شدن سايت

به واقع اشتباه بدي است که از مزيت سرعت بالاي وب سايت به عنوان فاکتوري در رنکينگ آن استفاده نکرد. اگر فقط يک عامل باشد که ما مطئنيم که روي رنکينگ سايت اثر مثبت مي گذارد، آن سرعت بارگذاري صفحه است. گوگل و بينگ ميخواهند اينترنتي را سريعتر کنند و هر کاري که بتوانند مي کنند تا اين اتفاق بيفتد.

اما چگونه سرعت سايت را بالا ببريم؟ به طور پايه اي دو راه وجود دارد، يکي استفاده از يک هاست با سرور قدرتمند مي باشد و ديگري طراحي سايت بدون کدها و جلوه هاي گرافيکي اضافه که سرعت آن را بالا ببرد. پيشنهاد ميکنيم سرعت سايت خود را با استفاده از ابزار Google PageSpeed Insights service آناليز کرده و دستورالعمل هاي آن را پيروي کنيد.

اشتباه دهم: لينک سازي با سرعت بالا

لينک سازي کار اصولي نيست ولي اکثر افراد از اين کار براي بالا رفتن رتبه سايتشان استفاده مي کنند. لينک سازي کار وقت گيري است و در اين زمان ميتوان کارهاي بسيار مهم زيادي را انجام داد که ترافيک را به سايت بياورد. اگر شما قصد داريد لينک سازي انجام دهيد، اشتباهات زير را مرتکب نشويد:

 • لينک ها را خيلي سريع نسازيد. اين فرآيند بايد کاملا طبيعي به نظر بيايد و براي يک سايت طبيعي نيست که در عرض سه ماه ده ها لينک ورودي داشته باشد. آهسته و پيوسته پيش برويد.
 • از لينک کردن کلمات کليدي استفاده نکنيد. در گدشته اي نه چندان دور، لينک کردن کلمات کليدي براي رنکينگ بسيار مهم بود، اما حالا اگر تعداد زيادي لينک به اين شکل داشته باشيد ممکن است پنالتي شويد!
 • همه لينکها را به صفحه اصلي سايت خود ندهيد و از صفحات ديگر هم استفاده کنيد.
 • لينک نخريد و تبادل نکنيد. به جاي اين کار از پست گذاشتن به عنوان مهمان براي ايجاد لينک به سايتتان استفاده کنيد.

مطمئنا ليست بالا صد در صد کامل نمي باشد. اشتباهات بيشتري در سئو هستند که حتي وب مسترهاي حرفه اي هم آنها را تجربه مي کنند. اما به نظر ما اشتباهات بالا مهم تر بودند. به علاوه عقيده ما بر اين است که اگر اين اشتباهات اصلاح شوند، تاثير مثبت آنها روي سايت شما سريع تر مي باشد.

مقالات مرتبط :

درخواست تماس