طراحي سايت با کيفيت

براي آنکه سايت شما بازديدکننده بيشتري داشته باشد و بالتبع در موتورهاي جستجو رتبه بهتري بگيرد و فروش کالا يا خدماتتان افزايش يابد لازم است سايتي خوب و استاندارد و با کيفيت بالا طراحي کنيد. در اين مقاله به بعضي پارامترهاي مهم و موثر در طراحي سايت بهينه اشاره مي‌شود.

  • تعداد صفحات سايت

از آنجايي که محتوا براي موتورهاي جستجوگر در حال حاضر بيش از هر فاکتور ديگري اهميت دارد، هر چه تعداد صفحات سايت بيشتر و البته محتواي آنها با کيفيت تر و اوريجينال تر (غير کپي) باشد سايت شما نسبت به رقبا ارزش بيشتري نزد موتور جستجو خواهد داشت. سايت شما بايد علاوه بر صفحه معرفي محصول يا خدماتتان صفحاتي براي درج مقالات و مطالب خواندني و آموزنده جديد و با کيفيت پيرامون کار و خدمات شما باشد. اين مقالات ميتوانند بازديدکنندگاني را که به دنبال کسب اطلاعات بيشتر پيرامون کسب و کار شما هستند را به سايت کشانده و رتبه بالاتري به سايت شما ببخشد.

  • گرافيک سايت

در اينکه جلوه هاي گرافيکي جذابيت خاصي به سايت ميبخشند حرفي نيست، اما اگر اين اجزاي گرافيکي سرعت سايت را کاهش دهند، علاوه بر فراري دادن بيننده، ارزش سايت را نزد موتورجستجو پايين مي آورد. علاوه بر آن موتورهاي جستجو اصلا قادر به ديدن محتواي عکسها نيستند که اين خود بي فايده بودن بعضي جلوه هاي گرافيکي را در سايت نشان مي دهد.

  • کدنويسي درست و استاندارد

آنچه موتورهاي جستجو از سايت شما ميبينند در واقع کدهاي HTML آن است و نه محتواي نمايش داده شده به کاربران. لذا هر قدر هم سايت شما جذاب و کاربرپسند باشد اگر کدنويسي آن به صورت استاندارد صورت نپذيرفته باشد براي موتورجستجوگر هيچ ارزشي نخواهد داشت. حتما سايت خود را با استفاده از استاندارد W3C توسعه دهيد که براي موتورهاي جستجو از ارزش زيادي برخوردار است.

  • صفحات پوياي سايت

اگر در سايت خود صفحات پويايي داريد که اطلاعات خود را از روي بانک اطلاعاتي بازخواني ميکنند، احتمالا با ايندکس آن صفحات در موتورهاي جستجو با مشکل روبرو ميشويد. براي اين موضوع ميتوانيد به صورت دوره اي اطلاعاتي را که تغيير نميکنند در صفحات ثابت منتشر کنيد تا محتواي آن قابل ايندکس و جستجو گردد.

  • عدم استفاده از فريم

به دليل اينکه بعضي از مرورگرهاي اينترنت نمايش فريم را پشتيباني نميکنند، اگر در طراحي سايت خود از فريم استفاده کنيد توسط آن مرورگرها به نمايش در نمي آيد و ضمنا ذخيره کردن چنين سايتهايي نيز امکان پذير نمي باشد. بدينسان سايت از حالت کاربرپسند بودن درآمده و نزد موتورهاي جستجو نيز رتبه خود را از دست خواهد داد.

  • آپديت بودن سايت

اين موضوع البته در طراحي سايت جا نميگيرد اما همانطور که قبلا هم گفته شد، چه کاربران اينترنتي و چه موتورهاي جستجوگر براي اطلاعات به روز يک سايت ارزش زيادي قائل هستند. پس تا ميتوانيد سايت خود را مدام با مطالب جديد و با کيفيت به روز نگه داريد.

  • نام دامنه

اين مورد هم در واقع مکمل طراحي سايت با کيفيت مي باشد. نامي براي سايت خود انتخاب کنيد که علاوه بر کوتاه بودن زيبا و مرتبط با کار سايتتان نيز باشد و در ذهن بازديدکنندگانتان بهتر بماند. ترجيحا نام سايتتان انگليسي بوده و از فينگليش پرهيز کنيد تا براي موتورجستجوگر با ارزش بمانيد.

مسلما همه قبول دارند که بيشتري بازديد کننده يک سايت از موتورهاي جستجو به دست مي آيد لذا دانستن و رعايت نکات بالا براي آنکه کاربران سايت شما را بالاتر از رقبايتان در موتور جستجو ببينند ضروري است. لازم به ذکر است درصد بالاتري از بازديدکنندگاني که از طرف موتورجستجو وارد سايت شما ميشوند مشتري واقعي شما هستند.
.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس