طراحي سايت با كيفيت

براي آنكه سايت شما بازديدكننده بيشتري داشته باشد و بالتبع در موتورهاي جستجو رتبه بهتري بگيرد و فروش كالا يا خدماتتان افزايش يابد لازم است سايتي خوب و استاندارد و با كيفيت بالا طراحي كنيد. در اين مقاله به بعضي پارامترهاي مهم و موثر در طراحي سايت بهينه اشاره مي‌شود.

  • تعداد صفحات سايت

از آنجايي كه محتوا براي موتورهاي جستجوگر در حال حاضر بيش از هر فاكتور ديگري اهميت دارد، هر چه تعداد صفحات سايت بيشتر و البته محتواي آنها با كيفيت تر و اوريجينال تر (غير كپي) باشد سايت شما نسبت به رقبا ارزش بيشتري نزد موتور جستجو خواهد داشت. سايت شما بايد علاوه بر صفحه معرفي محصول يا خدماتتان صفحاتي براي درج مقالات و مطالب خواندني و آموزنده جديد و با كيفيت پيرامون كار و خدمات شما باشد. اين مقالات ميتوانند بازديدكنندگاني را كه به دنبال كسب اطلاعات بيشتر پيرامون كسب و كار شما هستند را به سايت كشانده و رتبه بالاتري به سايت شما ببخشد.

  • گرافيك سايت

در اينكه جلوه هاي گرافيكي جذابيت خاصي به سايت ميبخشند حرفي نيست، اما اگر اين اجزاي گرافيكي سرعت سايت را كاهش دهند، علاوه بر فراري دادن بيننده، ارزش سايت را نزد موتورجستجو پايين مي آورد. علاوه بر آن موتورهاي جستجو اصلا قادر به ديدن محتواي عكسها نيستند كه اين خود بي فايده بودن بعضي جلوه هاي گرافيكي را در سايت نشان مي دهد.

  • كدنويسي درست و استاندارد

آنچه موتورهاي جستجو از سايت شما ميبينند در واقع كدهاي HTML آن است و نه محتواي نمايش داده شده به كاربران. لذا هر قدر هم سايت شما جذاب و كاربرپسند باشد اگر كدنويسي آن به صورت استاندارد صورت نپذيرفته باشد براي موتورجستجوگر هيچ ارزشي نخواهد داشت. حتما سايت خود را با استفاده از استاندارد W3C توسعه دهيد كه براي موتورهاي جستجو از ارزش زيادي برخوردار است.

  • صفحات پوياي سايت

اگر در سايت خود صفحات پويايي داريد كه اطلاعات خود را از روي بانك اطلاعاتي بازخواني ميكنند، احتمالا با ايندكس آن صفحات در موتورهاي جستجو با مشكل روبرو ميشويد. براي اين موضوع ميتوانيد به صورت دوره اي اطلاعاتي را كه تغيير نميكنند در صفحات ثابت منتشر كنيد تا محتواي آن قابل ايندكس و جستجو گردد.

  • عدم استفاده از فريم

به دليل اينكه بعضي از مرورگرهاي اينترنت نمايش فريم را پشتيباني نميكنند، اگر در طراحي سايت خود از فريم استفاده كنيد توسط آن مرورگرها به نمايش در نمي آيد و ضمنا ذخيره كردن چنين سايتهايي نيز امكان پذير نمي باشد. بدينسان سايت از حالت كاربرپسند بودن درآمده و نزد موتورهاي جستجو نيز رتبه خود را از دست خواهد داد.

  • آپديت بودن سايت

اين موضوع البته در طراحي سايت جا نميگيرد اما همانطور كه قبلا هم گفته شد، چه كاربران اينترنتي و چه موتورهاي جستجوگر براي اطلاعات به روز يك سايت ارزش زيادي قائل هستند. پس تا ميتوانيد سايت خود را مدام با مطالب جديد و با كيفيت به روز نگه داريد.

  • نام دامنه

اين مورد هم در واقع مكمل طراحي سايت با كيفيت مي باشد. نامي براي سايت خود انتخاب كنيد كه علاوه بر كوتاه بودن زيبا و مرتبط با كار سايتتان نيز باشد و در ذهن بازديدكنندگانتان بهتر بماند. ترجيحا نام سايتتان انگليسي بوده و از فينگليش پرهيز كنيد تا براي موتورجستجوگر با ارزش بمانيد.

مسلما همه قبول دارند كه بيشتري بازديد كننده يك سايت از موتورهاي جستجو به دست مي آيد لذا دانستن و رعايت نكات بالا براي آنكه كاربران سايت شما را بالاتر از رقبايتان در موتور جستجو ببينند ضروري است. لازم به ذكر است درصد بالاتري از بازديدكنندگاني كه از طرف موتورجستجو وارد سايت شما ميشوند مشتري واقعي شما هستند.
.

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس