طراحي سايت تجاري

طراحي و توسعه يک وب سايت تجاري به نظر راحت مي آيد. محصولات و قيمت آنها را به نمايش مي گذاريم، يک سبد خريد تامين ميکنيم و در نهايت درگاه پرداخت قرار مي دهيم و تمام. اما آيا کاربران به همين راحتي در هر زماني وارد سايت شده و خريد انجام ميدهند؟

استفاده از استايلهاي متفاوت بسيار زيادي ميتواند خريداران قابل توجهي را به سايت ساده طراحي شده شما بياورد. چگونه براي سايت خود برنامه ريزي کنيد تا بازديدکنندگان با سليقه هاي مختلف را در هر زماني به خريداران خود تبديل کنيد؟ در اينجا چند پيشنهاد براي کمک به شما ارائه ميگردد.

خريداران با انگيزه

خريداران با انگيزه نيازي به ديدن تمامي محصولات و توضيحات آن ها ندارند. آنها ميخواهند عکسهاي يک محصول را در رنگها و حالتهاي مختلف ديده و از رضايت مصرف کنندگان قبلي آنها مطمئن شوند تا به آن محصول اعتماد کنند. براي نيل به اين موضوع از عکسها، رنگها، فونتهاي درشت و بزرگ نويسي براي محصولات استفاده کنيد. توضيحات آن محصول را حتي الامکان در پشت زمينه قرار دهيد تا اگر کسي واقعا به آن نياز داشت به سراغ آن برود. مردم دوست ندارند در هنگام خريد راجع به چيزي که ذهنشان را از خريد منحرف ميکند بشنوند. اگر نظراتي در باب تعريف از محصولتان داريد، آن را در جايي که قابل ديدن توسط خريدار باشد بگذاريد. يک خريدار ميخواهد با خريد خود اعتبار کسب کند، پس به او اطمينان دهيد که چيزي که ميخرد بسيار عالي و با کلاس ميباشد.

خريداران علاقه مند به جزئيات

در مقابل خريداران با انگيزه، خريداران جزئي نگر وجود دارند. آنها ميخواهند قبل از خريد هر چيزي که ميتوانند از محصول بدانند. آنها ترجيح ميدهند تمامي اطلاعات با فونت و رنگ بندي زيبا در دسترسشان باشد. تمامي جوانب مثبت و منفي را مي سنجند، تمامي جزئيات را مطالعه مي کنند، شبکه هاي اجتماعي و سايتهاي ديگر را به دنبال پيشنهاد بهتر زير و رو ميکنند، و حتي در صورت امکان يک نمونه از محصول را براي تست سفارش مي دهند. براي چنين خريداراني بايد صفحات پرسش و پاسخ، لينکهاي پيشنهادي، خودآموزها، آمار و ارقام و هر اطلاعاتي که خريد را امکان پذير سازد به راحتي قابل دريافت باشد.

خريداران مردد

راضي کردن اين گونه خريداران که منتظر يک دليل عالي براي خريد کردن هستند بسيار دشوار است. يک روز آنها چند کالا در سبد خريد قرار ميدهند و بعد آن را رها ميکنند. روز بعد ممکن است تمام کالاهاي سبد خود را بجز يکي از آنها خارج کنند. گاهي هم پيش مي آيد که خريدشان را کامل ميکنند. هر چند که اکثر مواقع اين خريداران مردد زمان زيادي را تلف ميکنند.

استفاده از يک فهرست کالاي مورد علاقه بهترين راه براي چنين خريداراني است. بنابراين خريدار مردد ميتواند به جاي پر کردن سبد خريد و بعد رها کردن آن، کالاهايش را به فهرست مورد علاقه اش اضافه کند. پس از آن شما ميتواني براي آنها پيام يادآوري فرستاده يا اجازه دهيد بدانند که آن کالاها چه زماني حراج شده اند. کوپنهاي تخفيف زماني و حراج ها نيز ميتوانند در انتقال اين فهرست به سبد خريد موثر باشند. با القاي حس اضطرار به خريدار با گذاشتن زمان محدود و دوره کوتاه براي تخفيفات هم ميتوانيد اين خريداران را به خريد ترغيب کنيد.

خريداران بي حس

يک سايت تجاري يا فروشگاه اينترنتي داراي انتخاب هاي بسيار به نظر ايده عالي مي آيد. مشکل آنجاست که بسياري از بازديدکنندگان بي حس هستند! کساني که به دنبال جنسي خاص مي گردند، ميتوانند آن را يافته و انتخاب کنند. اما الباقي بازديدکنندگان فقط در سايت ميچرخند بدون آنکه بدانند به دنبال چه چيزي هستند.

تعدادي از فيلترها ميتوانند به شما کمک کنند تا مشکل انتخاب اين خريداران بي حس را حل کنيد. به خاطر داشته باشيد که خريداران شما به شما براي انتخاب کالا براي آنها تکيه ميکنند. اول از کالايي که پيشنهاد ميکنيد مطمئن شويد که خريداران با برند و ديد شما منطبق باشند و سپس فيلتر "پيشنهاد خريد" درست کنيد که بتواند چنين خريداراني را به سايت شما آورده و وادار به خريد کند.

 

در اين مقاله به اختصار پيرامون چند تيپ مشتري و نحوه طراحي سايت تجاري براي جلب نظر آنها صحبت شد. مسلما تيپهاي بيشتري از خريداران وجود دارند که بايد در طراحي فروشگاه اينترنتي خود آنها را نيز در نظر داشت. پس همواره آنها را شناسايي کرده و امکانات و ويژگيهاي جديدي به سايت خود اضافه کنيد تا از فروش موفقي برخوردار باشيد.

 

محصولات مرتبط :مقالات مرتبط :

درخواست تماس