نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان

یکی از راه های توسعه ارتباط با مشتریان، ایجاد سیستمی تحت عنوان باشگاه مشتریان میباشد که با استفاده از این سیستم، میتوان مشتریان یک مجموعه را در باشگاه خود وارد نمود. در این حالت با توجه به برنامه هایی که در جهت حفظ و توسعه ارتباط با مشتری صورت میپذیرد، رفتار مشتریان رصد شده و بر مبنای آن راه کارهای متنوع تری برای ارتباط بیشتر با مشتری در نظر گرفته میشود. از برنامه های مهمی که در این سیستم به کار گرفته میشود، ارایه برنامه وفاداری مشتری میباشد. در واقع با استفاده از این برنامه سعی در ارایه promotion های خاص به مشتریان در جهت ترغیب مشتری به استفاده از محصولات سازمان مینماییم. برنامه وفاداری مشتری از سه بخش تشکیل شده است. تعریف شاخصهای کمی و کیفی و تخصیص امتیاز به آنها، تعیین رتبه مشتریان براساس امتیازات و تخصیص promotion به مشتریان بر اساس رتبه بدست آمده از طریق سیستم.

نرم افزار باشگاه مشتریان بصورت هدفمند و با برنامه ریزی منظم و پیوسته در جهت کسب منفعت برای مشتری و عرضه کننده محصول عمل می کند. بدینصورت که پس از جمع آوری اطلاعات مربوط به مشتری، تاریخ مناسبتها، علایق شخصی و درخواستهای آن مشتری، بصورت گام به گام و با در نظر گرفتن نیازهای شخص، آن نیاز ها را به شکلی که هم مشتری منتفع شده و هم فروشنده نیز در جهت فروش بیشتر گام بردارد، به مشتریان عرضه می دارد که همانطورکه اشاره شد، این برنامه در قالب برنامه وفاداری با ایجاد پروموشنها، جوایز و ..... برای مشتریان خاص انجام خواهد شد . در جهت اجرای این هدف باشگاه مشتریان که تکرار خرید مشتری و راضی بودن مشتری از خرید خود و همچنین داشتن اطلاعات بیشتر از مشتری به منظور ارائه خدمات بهتر که اصطلاحا به آن داده کاوی (data mining) می گویند، می بایست با ایجاد یک استراتژی خاص بین مشتریانی که عضو این باشگاه هستند و آنهایی که عضو نیستند تفاوت قایل شد . هر مشتری که از مجموعه خریدی انجام می دهد لزوماً عضو باشگاه مشتریان نیست. برای عضویت در باشگاه مشتریان می بایست عضویت داوطلبانه، شرط سقف خرید و ..... در نظر گرفته شود و بسیار مهم است که ایجاد باشگاه در جهت اهداف تشکیل آن باشد.

در نرم افزار باشگاه مشتریان، مشتری براساس رتبه بندی صورت گرفته در یک طبقه خاصی قرار می گیرد که نامگذاری این سطوح می تواند متفاوت باشد. برای رسیدن به هر رتبه شرایطی در نظر گرفته می شود که بر پایه برخی شاخص ها از قبیل میزان خرید، تعداد خرید، دفعات خرید، زمان خرید و شاخصهای دیگری که وجود دارد؛ به هر کدام از آنها امتیازاتی داده می شود. مشتری در یک رتبه خاصی قرار می گیرد که این رتبه نیز با تغییر شاخصها قابل تغییر می باشد. بعد از مشخص شدن سطح مشتری برای هر سطح پروموشن یا پیشنهادات خاصی در نظر گرفته میشود. به عنوان مثال چنانچه مشتری با توجه به شاخص های تعریف شده در رتبه طلایی قرار گرفت به کلیه خرید های آن مشتری 50٪ تخفیف تعلق می گیرد. به این ترتیب علاوه بر این که مشتری در هنگام خرید از شرایط بهتری برخوردار می گردد ایجاد حس رضایت و وفاداری آن مشتری نیز بالاتر می رود واین مشتری در نهایت از یک مشتری راضی تبدیل به یک مشتری وفادار و فعال می گردد. این هدفی است که باشگاه مشتریان در راستای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) دنبال نمود و باعث پویایی و سوددهی بیشتر مجموعه می گردد.

شرکت به سامان پیشرو رایانه با توجه به اینکه همواره سعی در ارایه محصولات جدید و متنوع داشته، با ارایه سیستم باشگاه مشتریان پیشرو و همچنین اتصال این سیستم به نرم افزار CRM و دیگر نرم افزارهای پیشرو یک مجموعه کامل در جهت توسعه کسب و کار مشتریان فراهم آورده است. در زیر برخی از امکانات این سیستم آمده است:

 • امکان گروه بندی مشتریان
 • امکان تعیین میزان وفاداری مشتری بر اساس میزان خرید، تعداد خرید، تعداد دفعات خرید و ...
 • امکان امتیاز دهی به مشتریان بر اساس میزان خرید .
 • امکان امتیاز دهی به مشتریان بر اساس تعداد خرید .
 • امکان امتیاز دهی به مشتریان بر اساس تعداد دفعات خرید .
 • امکان امتیاز دهی به مشتریان بر اساس نحوه تسویه دریافت نقدی
 • امکان امتیاز دهی به مشتریان بر اساس پارامترهای قابل تعریف توسط کاربر (شاخص های کیفی)
 • امکان رتبه بندی مشتریان (طلایی؛نقره ای؛ برنزی؛...) برمبنای امتیازات داده شده به صورت اتوماتیک
 • استفاده از promotion (تخفیف)های گوناگون مانند تعداد-تعداد؛ تعداد-ریال؛ تعداد-درصد؛ ریال-تعداد؛ ریال-درصد؛ ریال-ریال برای رتبه های مختلف مشتریان به صورت اتوماتیک (در صورت داشتن سیستم خرید و فروش و انبار)
 • امکان ارسال و دریافت پیامک؛ ایمیل و فکس به مشتریان به مناسبت های گوناگون و تعریف ارسال آنها بصورت اتوماتیک
 • تعریف کارتابل برای مشتریان در سایت و تخصیص نام کاربری و رمز عبور برای آنها
 • مشاهده امتیازات تعلق گرفته به مشتریان و تخفیف های در نظر گرفته شده برای هر مشتری در کارتابل مشتری
 • امکان ثبت پیشنهادات و انتقادات مشتریان
 • امکان گرفتن گزارش از مشتریانی که مدت زمان مشخصی از سرویس ها استفاده نکرده اند
 • امکان اطلاع رسانی به مشتریانی که فعالیتشان بر مینای رتبه بندی و امتیازات کم شده است
 • ارتباط بین باشگاه مشتریان در سایت و برنامه، و امکان رد و بدل کردن اطلاعات بین این دو

اپلیکیشن باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM
نرم افزار CRM پروژه محور
نرم افزار CRM مشتری محور
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان
طراحی سایتمقالات مرتبط :درخواست دمو درخواست خرید
درخواست تماس