در سازمانها و شرکتها عدم دسترسی به اطلاعات دقیق در زمان تصمیم گیری مدیران احساس می شود، در بسیاری مواقع با وجود در دسترس بودن اطلاعات صحیح، ارایه اطلاعات در غالب گزارشات طولانی و یا به شکل نادرست باعث می شود که مدیران در زمان تصمیم گیری بر اساس حدس و گمان یا اطلاعات نادرست عمل کنند، نرم افزار گزارشات مدیریتی تحت شرکت به سامان پیشرو پاسخی به این نیاز است تا با مدیریت، دسترسی، تجزیه و تحلیل و نمایش آسان اطلاعات امکان تصمیم گیریهای بلادرنگ بر اساس اطلاعات صحیح را به مدیران می دهد.

نرم افزار گزارش داشبورد مدیریتی چیست؟

این نرم افزار شامل مجموعه ای از شاخص های عملکردی(PI)، شاخص های کلیدی عملکردی (KPI) و سایر اطلاعات موجود در یک سازمان می باشد تا با نمايان‏سازي فعاليت‏هاي سازمان و ايجاد يك محيط نمايش مشترك بين اهداف تعیین شده و فعاليت‏های جاری سازمان رابطه ای منطقی ایجاد می کند.

در واقع داشبورد یک نرم افزار کاربردی است که با بازیابی داده های سازمان، کنترل و مانیتورینگ فعالیتهای انجام شده نتایج به دست آمده را به شکل مشهودی در اختیار مدیران قرار میدهید.

از آنجائیکه داشبورد نقاط ضعف و قوت یک سازمان را بسادگی نشان می دهد، مدیران بمحض مشاهده وضعیت نابه سامان آگاه می شوند. در حقیقت شرایط بسیار زیادی وجود دارد که گزارشات داشبورد میزان سود رسانی و یا زیان ده بودن محصولات و خدمات را قبل از ببار آمدن مشکلات مالی نشان می دهند، با استفاده از این سیستم مدیران سازمان می توانند به سادگی به اطلاعات مورد نیاز دست یابند و در عین حال اطلاعات را آنالیز کرده و بر شاخص های عملکردی بخش خود نظارت دقیق داشته باشند،البته لازم به ذکر است زمانی این نرم افزار قادر به عملکرد صحیح است که زیر ساخت های اطلاعاتی آن به درستی تامین شده باشد.

مزایای استفاده از گزارشات داشبورد تحت وب

ارتباط با کلیه نرم افزار ‌های مالی و اداری پیشرو
امکان انتخاب نحوه گزارشگیری (نمودار، گیج و ...)
قابل دسترس بودن از هر نقطه در داخل یا خارج سازمان
امکان ذخیره سازی گزارش ساخته شده توسط مدیر
قابل نمایش بر روی دستگاههای مختلف نظیر موبایل، تبلت، لب تاب و کامپیوتر شخصی
نمایش وضعیت کلی سازمان در یک نگاه
ايجاد توانايي در شناسايي و تصحيح روندهاي منفي
کمک به تصميم گيري سريعتر و بهتر
افزایش شانس موفقیت در رقابت های تجاری
قابلیت ایجاد گزارشات مطابق با نیاز و درخواست مشتری

انواع نمودارهای مدیریتی

نمودار محیطی

نمودار دایره ای

نمودار خطی

نمودار میله ای

درخواست دمو درخواست خرید راهنمای برنامه
درخواست تماس